V podzimním zápase ve Štětí se vilémovští fotbalisté cítili pořádně ukřivděni. Na jaře už ale byli spokojeni, trefa Vaníčka jim přivála do tabulky cenné vítězství.

„Tam jsme dostali gól v nesmyslném nastavení a chtěli jim porážku vrátit. To se povedlo," liboval si vilémovský manažer Libor Sklenář.

První půle přinesla docela svižný fotbal. Gólu se však slušná návštěva nedočkala. „Oboustranně to byl zajímavý fotbal. Měli jsme více ze hry, kopali jedenáct rohů. Ale k brance to nevedlo. Za hosty byl nejvíce nebezpečný kanonýr Belák," všiml si Sklenář.

O výsledku tak rozhodla situace z 51. minuty. Parádní centr Demkeho uklidil hlavou do sítě mladý Vaníček. „Štětí po této brance otevřelo a hlavně přitvrdilo hru. My jsme se nedali, takže fanoušci viděli deset žlutých karet a nakonec i červenou. Tu dostal deset minut před koncem hostující Blažek," prozradil vilémovský funkcionář.

V závěru mohli domácí přidat pojistku, ta však nepřišla. „Po utkání tak přišla na řadu tradiční děkovačka," dodal manažer aktuálně sedmého celku krajského přeboru, který však na druhé Louny ztrácí pouhé dva body.

„V zápase, ve kterém byli domácí o něco aktivnější, jsme sahali po bodu. Hlavně v prvním poločase jsme měli šance. Zaspali jsme však úvod druhé půle a to rozhodlo. V těžkém prostředí, kde byl na naše hráče cítit velký tlak ze všech stran, jsme letos poprvé prohráli a poprvé inkasovali branku. Teď je ale třeba tuto porážku rychle hodit za hlavu a připravit se na Rumburk, který o sobě dal vědět po vítězství nad Blšany 4:1," poznamenal sekretář Štětí Milan Plíšek. To se propadlo na čtvrtou pozici.

Stap Vilémov – SK Štětí 1:0 (0:0)

Branka: Vaníček. R: Ipser. ŽK: 6:4. ČK: Blažek (Š). Diváci: 210.

Vilémov: Vaňák – Krasnický, Stach, Jirchář, Jindřich – Buryánek (75. Čuda), Jägr (70. Hnízdo), Vavroušek, Vaníček – Demke (89. Kurty), Kaňkovský (88. Bílek).