Svěřenci trenéra Petra Fridricha tak mají na druhý Střekov náskok jedenácti bodů. Na hřišti předposledních Trmic začali velmi dobře, v koncovce se jim nedařilo. Po rohovém kopu netrefil ideálně míč hlavou Podolský, bombu Růžičky vyboxoval brankář Ajm. A tak přišel trest. V 15. minutě potrestal parádně z trestného kopu domácí Melichar zbytečný faul obrany hostí. Míč skončil v šibenici – 1:0. „Věděli jsme, že to tady nebude lehké. Navíc Trmice daly branku, která jim vlila krev do žil," řekl trenér vítězů Petr Fridrich.

O osm minut později skvěle zabojoval Tonda Čapek, sebral míč váhajícímu Chrudimskému a ideálně ho předložil Hoffmanovi. Ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 1:1. Pak domácí zachránilo břevno po další hlavičce Podolského, brankou neskončil ani únik Růžičky a střela Klínského, kterou vyrazil Ajm na tyč. Jenže z následného rohového kopu posadil Tonda Čapek míč na hlavu Podolského a ten dostal dvě minuty před poločasem Modrou do vedení – 1:2. „Kdybychom proměnili všechny naše šance v prvním poločase, bylo po zápase," povzdychl si Fridrich.

Po změně stran byly možná o trochu aktivnější Trmice, vylouženou šanci ale neměly. A tak pět minut před koncem zpečetil postup Modré stoper Novák, který se taktéž parádně trefil z trestného kopu – 1:3. Jiskra tak může slavit návrat do krajského přeboru. „Jsme rádi, že máme postup v kapse s dostatečným předstihem. Nyní si dva ze tří zápasů předehráváme ve středu. Nějakou oslavu si dáme po Roudnici," sliboval kormidelník Modré.

MSK TRMICE - JISKRA MODRÁ 1:3 (1:2)

Branky: Melichar – Hoffman, Podolský, Novák. R: Beneš. ŽK: 1:1, 80 diváků.

Modrá: Chadraba – Struha, Aug. Čapek, Novák, Kosejk – Růžička, Podolský – Klínský, Žák, Hoffman – Ant. Čapek.