Ačkoliv místo domácího trávníku musela hrát na Městském stadionu v Děčíně, pro porážku 1:8 od Proboštova omluva neexistuje. „Tohle jsem si nepředstavoval ani v té nejhorší noční můře. Stále tomu nevěřím, je to pro mě nepříjemný šok,“ kroutil hlavou nemile překvapený trenér Pavel Mokráček.

Česká Kamenice nechtěně navázala na zimní přípravu, kdy si na děčínském turnaji připsala pět těžkých porážek.

„Jenže tam jsme měli velké problémy se sestavou. Teď jsme byli až na Mitrušku a Chmelíka kompletní. O to více mě konečná porážka zaráží a mrzí. Je to prostě ostuda,“ přiznal.

Posílený Proboštov, který chce na jaře utéct ze spodní poloviny tabulky, vedl už po čtyřech minutách. „Tam byla velká chyba a penalta. Celkově jsme hráli naivně. Hosté nám dali lekci z produktivity,“ zlobil se.

Po změně stran Gaher snížil na 1:3 a Kamenice vycítila šanci. „Jenže sami se potopíme netaktickou záležitostí a čtvrtým gólem. Zbytek zápasu už není co hodnotit. Dal jsem do hry i dorostence,“ mávl rukou Mokráček.

Jeho svěřenci tak za posledních 19 minut dostali pět branek! „Nebudeme se na nic vymlouvat, prostě jsme to podělali. S hráči si to musím na tréninku vyříkat. Takhle hrát nemůžeme. Musíme zlepšit hromadu věcí,“ dodal na závěr špatně naladěný trenér České Kamenice.

Ta by měla v dalším kole hrát na půdě posledního Velkého Března.

Česká Kamenice – Proboštov 1:8 (0:2)

Branky: 64. Gaher – 24., 71. a 74. Beran, 58. a 81. Lipert, 87. a 90. Kalabza, 4. Pešula (PK). Rozhodčí: Mollinger. ŽK: 1:0. Diváci: 100.

Čes. Kamenice: R. Marek – P. Vaněk, R. Mach, Gaher, Mysliveček (73. Landovský) – Šimek, Jírava (73. Vondrka), M. Mach, Černý – Hodač (77. Miškovič), Cempírek (73. Matulka)