Špatné výsledky na jaře ovšem kolektiv trenéra Josefa Rákosníka sesunuly až na čtvrté místo v tabulce. „Čtvrté místo v tabulce není špatné, ale měli jsme to rozehrané na postup. Takže jsme zklamaní,“ konstatoval českokamenická lodivod.

Hodnocení sezóny pro vás bude zřejmě rozporuplné…
Po podzimu to bylo dobré, byli jsme první. Bohužel nakonec z toho bylo „bramborové umístění“ a když si uvědomíme, že postupovaly dva celky, je to zklamání. Na druhé Trmice jsme ztratili pět bodů.

Jak byste si vysvětlil jarní pokles formy?
Důvodů by se našlo několik. V remízových utkáních jsme byli lepší, ale zápas kluci nedovedli do vítězného konce. Tak jak se dařilo na podzim, tak nás na jaře opustila sportovní forma. Inkasovali jsme po hrubých chybách. A zrovna se nám vydařila zimní příprava, včetně turnaje v Děčíně.

Mohl byste vyzdvihnout nějakého hráče, který byl oporou?
Je to těžké jmenovat nějakého hráče. Ale oporou byl určitě brankář Martin Vaněk a také by pochvalu vysloužil Jiří Mitruška.

Budeme přes letní pauzu sledovat nějaký pohyb ve vašem hráčském kádru?
Pustili jsme do Chřibské, tak trochu za zásluhy, Tomáše Marka. Z dorostu děčínského Junioru by měl přijít Cempírek. Dále jsou ve hře dva mladí hráčo, tam se ještě uvidí.

Kdy začnete s letní přípravou? Letos bude velmi krátká…
Začali jsme 16. července, první přátelské utkání jsme odehráli se Šluknovem. Celkem bychom měli sehrát pět přípravných utkání.

Budeme vás vídat na lavičce České Kamenice i v další sezóně?
Mohu potvrdit, že budu i i nadále trénovat Českou Kamenici.

ČESKÁ KAMENICE V PŘÍPRAVĚ

Fotbalisté FK Česká Kamenice v přípravě na novou sezónu v I. B třídě odehráli dvě přátelská utkání. A nevedlo se jim vůbec špatně.
V prvním duelu si vyšlápli na Plaston Šluknov, když ho na jeho hřišti porazili 3:1. Česká Kamenice přežila několik „tutovek“ domácího souboru a první střelou na branku udeřila. Šluknov sice vyrovnal, ovšem parta kolem trenéra Josefa Rákosníka přidala dvě branky a získala cenný skalp účastníka I. A třída.

V brankové přestřelce pak Českokameničtí remizovali 4:4 s Rumburkem. „První půle nám moc nevyšla, domácí celek byl živější a zaslouženě vedl 3:1. Po změně stran kluci zabrali, Rumburk jakoby polevil a my jsme otočili na 4:3. V posledních vteřinách hry však domácí pěknou střelou z dálky vyrovnali. Z výkonu v přípravě jsem mile překvapen, panuje zatím spokojenost,“ nechal se slyšet Rákosník.

Česká Kamenice předvedla v utkáních nové tváře. „Z dorostu přichází mladý Beneš, dále je tu Cempírek z dorostu Junioru, Jiroudek a také Labuda z Markvartic,“ doplnil kormidelník České Kamenice.

Jako generálka bude pro čtvrtý tým uplynulé sezóny souboj s Policí, který by se měl hrát tuto sobotu.

Plaston Šluknov – Česká Kamenice 1:3 (1:1) B: Mach, Čvančara, Mitruška

FK Rumburk – Česká Kamenice 4:4 (3:1) B: Cempírek 3, Olbert.
Česká Kamenice: Řehák – Mach, Bašta, P. Vaněk, Švanda – Beneš, Mitruška, Olbert, Jiroudek – Štádler, Cempírek. Střídali: M. Vaněk, Novák, Horký, Laub a Pilár.