V utkání víkendového kola fotbalové I. A třídy Ústeckého kraje, ve kterém přivítaly Modlany na svém pažitu šluknovský Plaston šlo o čtvrté místo tabulky.

Modlany – Šluknov 2:0 (0:0)

První poločas začaly lépe Modlany. Vytvořily si několik pološancí, hlavně ze standardních situací, kde využívaly své výškové převahy. Nejvetší šanci měl domácí Glockner, který zakončil těsně vedle branky po odraženém přímém volném kopu. Přímý volný kop měli i hráči Šluknova, ale po nadějné střele Navrátila mířící do branky se vytáhnul Modlanský brankář excelentní robinzonádou. V další nadějné situaci hostů byl Jírův, ale míč v rozhodující chvíli špatně odskočil. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Druhý poločas vyšel lépe domácím. Už v 55. min. pronikl Glockner do vápna, kde byl údajně stažen za dres a byla odpískána penalta. Míč na značku pokutového kopu si postavil Donchev, který se nemýlil. O deset minut později byl odpískán přímý volný kop z 35 metrů. Na načechraný balon nejvýše vyskočil domácí kapitán Pechar a hlavou do protipohybu bezmocného brankáře skóroval. Za Šluknov měl druhý poločas šanci znovu Jírův, ale hlavou minul branku. Po centru Navrátila mohl alespoň snížit Hermann, ale jeho hlavičku u vzdálenější tyče vytlačil brankář domácích. Šluknov podal bojovný výkon, ale nedaří se venku dávat góly a bez nich se nedá vyhrávat.

„Domácí si vytvořili více gólových šancí než my. Dokázali využít jen pokutový kop a přímý kop zakončený hlavou. My jsme nedokázali pořádně zakončit naše šance. Škoda, myslím, že to z naší strany byla zbytečná ztráta bodů. Některým hráčům domácích nešlo ani tak o míč jako o nohy,“ řekl kapitán Plastonu Zdeněk Kirchner.

Branky: Donchev (PK), Pechar. Rozhodčí: Dufek. ŽK 4:1. 120 diváků.

Šluknov: Bednář – Holešovský, Kulhavý, Kozák, Hlavsa – Jírův, Kirchner, Hermann, Baulovič – Čurgali, Navrátil. Střídal: Luft. Trenér Z. Kirchner st.