Šluknov – České Kopisty 2:2 (0:1)

Domácím museli vypomoci hráči B mužstva Svačina a Grolmus a také dorostenci L. Novák a Z. Navrátil. „Každý odehrál zhruba poločas a je dobře, že se dorostenci začali do dění v áčku zapojovat. Teď toho musíme využít a do konce soutěže je zapracovat ještě více do týmu. My už stárneme,“ řekl s úsměvem kapitán šluknovského Plastonu Zdeněk Kirchner.

V utkání hosté od začátku více bojovali, domácí hráli s malým pohybem a špatným důrazem v soubojích. To se mohlo brzo vymstít, ale naštěstí pro Šluknov své šance Kopisty nevyužily. Za domácí měl dvě největší šance Stelmaščuk, ale obě pohotové střely pod břevno brankář reflexivně vyrazil na roh. Hosté se v první půli dočkali i zaslouženého vedení, když nedorozumění v obraně využil Petr Podaný a v nájezdu na brankáře vystřelil přesně k tyči přízemní střelou.

Druhý poločas se Šluknov snažil o vyrovnání, což se také podařilo z penalty po ruce ve vápně. Penaltu proměnil bezpečně kapitán Kirchner. Od té doby to vypadalo, že je domácí mužstvo na koni a brzo vstřelí druhý gól, ovšem překvapivě znovu udeřili hosté. Po pěkné akci útočného dua zakončoval gólově Horák. Už to vypadalo, že hosté odvezou tři veledůležité body, ale Šluknov v zoufalém závěrečném náporu vyrovnal po rohovém kopu. Po závaru se míč dostal ke střídajícímu Baulovičovi a ten střelou k tyči dal na konečných 2:2. „Pro hosty to bylo velké zklamání, ale remíza byla dnes zasloužená. Jinak to bylo utkání dvou rozdílných poločasů. Ten první byl z naší strany bez pohybu a druhý již s větším nasazením. Opět jsme ale dostali dva laciné góly,“ dodal Kirchner.

Branky: Kirchner Zd., Baulovič – Podaný Petr, Horák. Rozhodčí: Beneš Karel. ŽK 3:3. 160 diváků.

Šluknov: Bednář – Holešovský, Kulhavý, Svačina, Grolmus – Čurgali, Kirchner, Hermann, Hlavsa – Novák, Stelmaščuk. Střídali: M. Navrátil, Z. Navrátil, Baulovič.