Kvůli počasí se hrálo na umělé trávě a od začátku by
ly šance na obou stranách.  „Branky ale nakonec padly 
z velmi laciných pokutových kopů," upřesnil trenér hostí Ladislav Čurgali. Domácí dostal ve 30. minutě do vedení Císař, za sedm minut ale odpověděl šluknovský Záruba.

Pořádná divočina pak byla k vidění ve druhé půli. „My jsme šli do vedení v 53. minutě. Po průniku Čmugra se prosadil střídající Mikula," pochvaloval si Čurgali. Jenže 
z vedení se Šluknov dlouho neradoval. O minutu později Císař hlavou vyrovnal a v 56. minutě ten samý hráč z dalšího pokutového kopu dostal Hrobce do vedení 3:2.

Zápas, který nebyl vhodný pro slabší povahy, pokračoval v infarktové zápletce. V 75. minutě hosté srovnávají, když Holešovský hlavou využil parádní centr Kirchnera. O dvě minuty později se do míče opřel z velké dálky Moravec 
a zasloužil se o vítěznou branku – 3:4.

„Domácí pak přišli o vyloučeného Štorce. Přesto mohli 
v závěru vyrovnat, ale parádním zákrokem se zaskvěl Bednář," oddychl si Čurgali. Hosté přidali v 90. minutě pojistku. Kirchner rozehrál standardní situaci velmi překvapivě a na přední tyči se prosadil opět Holešovský – 3:5.

Plaston tak vstoupil do odvetné části soutěže pravou 
nohou. „Největší pochvalu zaslouží Kirchner a Holešovský. Tato dvojice byla rozhodujícím článkem při našem vítězství," vyzdvihl šluknovský trenér dva nejlepší hráče.

Na domácí utkání si ale Šluknov bude muset počkat. Jeho hřiště je totiž stále pod silnou vrstvou sněhu.

TJ HROBCE - PLASTON ŠLUKNOV 3:5 (1:1)

Branky: Císař 3 – Holešovský 2, Záruba, Mikula, Moravec. R: Sedláček. ŽK: 1:4. ČK: Štorc (H). Diváci: 30.

Šluknov: Bednář – Lukáč, Svoboda, Holešovský, Jägr – Střihavka, Moravec, Kirchner, Kasala – Záruba, Čmugr. Střídali: Slanina, Mikula, Novotný.