„Všechny moje branky byly fajn. Byl to hlavně výkon celého týmu. Ale asi se mi nejvíce líbila situace, kdy jsem dal gól kolínkem. Více branek jsem ještě v jednom zápase nedal,“ zavzpomínal mladý fotbalista.

Junioři jsou aktuálně první, jejich cíle jsou jasné. „Určitě chceme soutěž vyhrát. Největším soupeřem je pro nás Ústí nad Labem,“ má jasno.

O své střelecké statistiky se zase tak moc nezajímá. „Abych pravdu řekl, tak moc velký přehled nemám. Pro mě je opravdu důležitější, že vyhráváme,“ zdůraznil Peterka. Ten s fotbalem začal hrát ve čtyřech letech, tehdy ho rodiče přivedli do Fotbalové akademie Petra Voříška Děčín.

„Co mě nejvíc baví na fotbale? To, když se nám daří a taky fakt, že máme dobrou partu,“ prohlásil mladík, který studuje v Děčíně obchodní akademii.

Co dál o sobě Marek prozradil? „Nefandím ani Spartě, ani Slavii. Na český fotbal moc nekoukám. Mé fotbalové sny? Abych byl upřímný, nic moc neplánuji. Když pominu fotbal, tak mě nejvíc baví skateboarding,“ pokýval hlavou.

Na závěr možná překvapí odpovědí, co ještě ho při fotbale baví. „Na nějaký konkrétní zážitek s fotbalem, který mě pobavil, si nevzpomenu. Nejvíce mě baví cesty na zápasy,“ uzavřel vše Marek Peterka.