Benešov nad Ploučnicí doma remizoval s Juniorem Děčín 1:1. Následné penalty ale lépe zvládl Junior, který tak navázal na svůj úspěch z Křešic. Naopak Benešov pokutové kopy nezvládl stejně jako v prvním kole na Střekově.

„A zase zklamali ti samí. Kolář, Mottl a Hadrava. Přitom v penaltovém rozstřelu jsme vedli už 3:1. A přesto jsme to nakonec nezvládli,“ kroutil hlavou předseda Benešova Miloslav Kougl.

„My jsme naopak spokojení. Podruhé v řadě jsme zvládli penalty. Čtyři body ze dvou zápasů venku je pro náš mladý tým dobrým vkladem do dalšího průběhu sezóny,“ pochvaloval si vedoucí Junioru Děčín Miroslav Tyl.

Utkání těchto dvou týmů nabídlo pěknou podívanou. „Oba týmy hrály dobře, bylo to vyrovnané. Pochvalu zaslouží oba brankáři. Jak Minařík na naší straně, tak Novák na té druhé chytali velmi dobře,“ pokračoval Kougl.

Benešov ztratil vedení a nakonec nemusel mít ani bod. Po faulu na Přibyla ale děčínský Borovec pět minut před koncem neproměnil penaltu. „Ta penalta ale vůbec nebyla. Ukázala se spravedlnost,“ usmíval se Kougl, který se vyjádřil i k závěrečným penaltám. „Celkově to je pro hráče blbost, nikomu se to nechce kopat. Já bych se bez nich obešel. Máme dva body, mohlo jich být více. Ale herně jsme ani v jednom utkání nezklamali,“ uzavřel vše Kougl.

MSK Benešov n. Pl. - FK Junior Děčín 1:1 (0:0) – na PK 4:5


B: Kroupa – Ridl. R: Dvorský. ŽK: 3:0, 120 diváků


Benešov: Minařík – Padrta, Horvát, Pařízek (46. Krédl), Mottl – Malý (63. Hora), Kroupa, Hadrava, Jäger – Kolář, Polanský.


J. Děčín: Novák – Jakubec, Horák, Máša, Timofij (69. Ridl) – Lhoták, Vöröš, Borovec, Mezsároš – Přibyl, Betyár.