Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Pelikáni odletěli s nepořízenou

Děčín - Fotbalisté Řezuz Děčín porazili v sobotu po roce opět Pelikány a snížili celkové skóre na 2:9. Předvánoční čas je ve fotbalovém Děčíně pravidelně již několik let zasvěcen přátelskému exhibičnímu utkání nejvýše postaveného celku z Děčína proti týmu složeném z hráčů bývalého třetiligového mužstva FK Pelikán Děčín.

13.12.2008

Řezníci porazili Pelikány podruhé v řadě. Foto: Deník/Karel Pech

Tento tým každý rok dává dohromady trenérský „bouřlivák“ Martin Půlpit a nejinak tomu bylo i v sobotu 13. prosince, kdy se oba celky střetly na umělé trávě děčínského městského stadionu už pojedenácté v řadě.

Řezuz – Pelikáni 3:1 (1:0)

Letos se podařilo Půlpitovi sehnat opravdu velmi kvalitní kádr včetně několika hráčů z prvoligovými zkušenostmi. Hlavními postavami jeho výběru pak byli určitě sparťan Voříšek a Čížek, který pojídá fotbalový chlebíček již několik let v ruské nejvyšší soutěži. Pelikáni v utkání hodně chtěli oplatit řezníkům loňskou, první prohru v těchto vzájemných zápasech, děčínští řezníci ale mají na podzim výbornou fazónu a na hřišti žádný velký rozdíl vidět nebyl. Nakonec tým Řezuz Děčín vyhrál a zakončil tak velice dobrý rok 2008.

V tom vyhrál Krajský přebor, v podzimní části pak obstál v divizní soutěži na jedničku, vyhrál i hokejový srandamač a teď ještě přišla i výhra nad Pelikány. Co víc si mohou Řezníků přát. My jen doufejme, že se o vánocích nepřejedí řízků a že budou v tomto duchu pokračovat nejméně i v jarní části.

Utkání se hrálo od začátku ve svižném tempu a útoky se střídaly v rychlém tempu. Jenže končily většinou na hranici šestnáctky, nebo nepřesnými centry či pokusy o střelu. První vážný vzruch přišel ve 21. minutě, kdy Dvořák nevěděl co s míčem, tak vystřelil a dal gól. Allert na přesnou střelu k tyči prostě nedosáhl. Zvýšit vedení řezníků mohl pět minut před koncem první půle Nagy, tentokrát ale Allert vytáhl skvělý zákrok a střelu vyrazil.

Druhá půle začala tyčkou Putíka. V tu dobu si mezi tyčemi řeznické branky prožíval „svých dvacet minut slávy“ Petr Kožár, který plnil roli dvojky za zraněného Mikela. Na druhé straně nastřelila v 55. minutě tyč i ústřední postava celého zápasu Dvořák. Za dalších dvacet minut trefil hlavičkou břevno branky Pelikánů Jirchář po rohovém kopu a krátce poté se po Patákově „míchání“ ve vápně prosadil na druhé straně M. Vašák, bratr děčínského trenéra. Devět minut před koncem už ale zase vedli řezníci. To opět napřáhl ke střele Dvořák a míč znovu zapadl přesně k tyči, tentokrát už Andokovi branky. Konečné skóre zápasu pak stanovila těchlovická posila řezníků Luboš Trlica, kterého ke skórování do prázdné branky vybídl kdo jiný než Dvořák.

„My měli posilu z Těchlovic, oni ze Sparty a stejně jim to nepomohlo,“ usmíval se trenér Děčína V. Vašák, který dodal: „Na Pelikánech bylo vidět, že chtějí vyhrát, měli to dobře poskládané, ale góly jsme dávali my a to bylo rozhodující. Luboš si za nás přišel jen zakopat, nic víc,“ vysvětlil ještě.

Branky: 21. a 81. Dvořák, 86. L. Trlica – 77. M. Vašák. Před 200 diváky řídil Jirsák.

Řezuz Děčín: Chodura (46. – 66. P. Kožár) – Nagy, Novák, Hubený, Čonka, Vlasák, Matoušek, Dvořák, Jirchář, Žák, Mikel, Wenzel, Rozsocha, Trlica.

Pelikáni: Allert (46. P. Andok) – Voříšek, Čížek, K. Andok, M. Vašák, Šmalcl, Runt, Myška, Hanzalius, Paták, Půlpit, Putík, Dornbach, Vavřička, Kargl, Šimek.