Zatímco v Praze porazil Spartu B 1:0, v Opavě dostal pět branek. „Hodně jsme to ve druhé půli otevřeli a Opava nás nemilosrdně trestala,“ smutně říká varnsdorfský záložník Pavlo Rudnytskyy.

Jak hodnotí vstup do jarních odvet? Nejprve výhra na Spartě, následně debakl v Opavě.
Vzhledem k tomu, že jsme první dva zápasy hráli venku, tak se nám vstup povedl. Na Spartu jsme jeli vyhrát –  a to se povedlo. Bohužel přišlo selhání v Opavě a vysoká porážka.

V Opavě jste propadli hlavně ve druhém poločase, kdy vám domácí mohli dát daleko více branek. Co se tam přihodilo?
Druhý poločas byl z naší strany hrůzostrašný. Brzy jsme dostali druhou branku, pak se logicky otevřela obrana a hodně se útočilo. Opava nás ale k ničemu nepustila, navíc dávala branky ze smrtících protiútoků.

Chyběli vám hodně potrestání Cana s Kotišem?
Jak Deni Cana, tak Matěj  Kotiš mají svou kvalitu a svým způsobem chyběli. Ale myslím, že kluci, kteří je nahradili nehráli zas tak špatně.

V jarní domácí premiéře přivítáte nevyzpytatelný Zlín. Chtělo by to jistě tři body.

Tak určitě. My se musíme rychle oklepat po tom, co se stalo v Opavě. Chceme Zlín doma porazit a udělám vše proto, aby se to povedlo.

Co říkáte na ostatní výsledky? První Ústí zatím nevyhrálo, naopak dvě vítězství si připsalo Brno a Most.
Ústí mělo hodně kvalitní soupeře, kteří hrají také o postup. Takže dvě remízy pro něj nejsou zase až takovou ztrátou.  Bohužel výhry Mostu a Brna jsou pro nás trochu nepříjemné, jelikož nás Brno přeskočilo a Most se dotáhl na rozdíl čtyř bodů. Ale to se nedá nic dělat, nemůžou vše prohrát. My se ale hlavně musíme soustředit sami na sebe.