Nabízí se srovnání se zápasem proti Prostějovu. Také nováček, také tým, který je na chvostu tabulky. Trenér Zdenko Frťala to ale odmítá. „Každý zápas je jiný. Vítkovice přes zimu vhodně doplnily kádr. Dokázaly to v domácích zápasech, kdy porazily Viktorku Žižkov a remizovaly s Třincem. Rozhodně nás nečeká nic lehkého," má jasno varnsdorfský kouč.

Během přestávky, způsobené zápasy národního týmu, Varnsdorf hlavně dobíjel síly. „Přestávku jsme využili stejně jako ostatní tým. Bylo potřeba dobít baterky. Takže taková klasika," podotkl Frťala.

Varnsdorf byl v prvním vzájemném klání proti Vítkovicím šťastnější. Na hřišti soupeře totiž vyhrál 3:2, i když pět minut před koncem ještě prohrával.

Krom Honzy Filipa, který je celé jaro mimo hru, musí Frťala oželet další hráče. „Chybět bude stále Pavlo Rudnytsky, to samé platí o Matěji Končalovi. Navíc se nám v týdnu zranil Ondřej Bláha," dodal trenér osmého týmu druholigové soutěže.

Vítkovice přijedou na sever Čech už v sobotu. „Něco v hlavě samozřejmě mám, ale s dovolením se o tom vůbec nechci bavit," usmál se Ivan Kopecký, pro něhož bude mít nedělní zápas speciální příchuť. Ve Varnsdorfu totiž právě Frťalovi dlouho asistoval.