„V mladší kategorii to mohlo být lepší, mohl jsem stáhnout dva šikovné kluky narozené 2009 do mladších a hráli bychom o medaile. Ale starší bych tím úplně odepsal,“ upřímně přiznal.

Máte za sebou krajské finále, bylo z toho páté a sedmé místo. Jak jste spokojený s tím, jak to dopadlo?
Nejmenší žáci získali páté místo, což je dle mého názoru v konkurenci sportovních a fotbalových škol super. Starší kluci skončili na sedmém místě a vzhledem k výrazně oslabené sestavě na víc tentokrát nebylo.

Byla šance na lepší výsledek?
V mladší kategorii určitě, mohl jsem stáhnout dva šikovné kluky narozené 2009 do mladších a hráli bychom o medaile. Ale starší bych tím úplně odepsal. A jde především o to dobře si zahrát a mít z toho radost! A to bylo splněno! Starší kluci prohráli jednou na penalty, mohli být klidně také pátí.

Co říkáte na vítězné školy v obou kategoriích? Bylo to zasloužené?
Upřímně jsem ostatní školy příliš nesledoval, měli jsme co dělat s našimi dvěma týmy.

Vy jste opanovali okrsková kola i okresní finále. Čím to, že se vám tak dařilo?
Již tradičně jsme úspěšní v chlapeckých kategoriích, a to nejen ve fotbalu. V McDonald's Cupu jsme jako jediná děčínská škola dvakrát postoupili až na republikové finále. To je velký úspěch. Je to především o dobré práci s dětmi ve škole. Pak je samozřejmě důležité děti dobře vybrat, poskládat a zvolit správnou taktiku. Ale samozřejmě musí být z čeho vybírat.

Jak se vám vůbec zamlouvá celý koncept turnaje?
Turnaj má dlouholetou tradici. Organizace je na dobré úrovni. Velkým minusem je ovšem systém turnaje, kdy žáci prvního stupně ZŠ hrají systémem 7+1 na šířku fotbalového hřiště. Přitom jsou v tomto věku zvyklí hrát systémem 4+1.

Dostali kluci nějakou odměnou za účast v krajském finále?
Odměnou je vždy už samotná účast v krajském finále. A u nás ve škole dostávají všichni úspěšní žáci odměny od pana ředitele (úsměv).

Líbila se vám organizace okresního a krajského finále?
Jak už jsem řekl, organizace je v obou kolech na velmi dobré úrovni.

Kolikátý McDonald's Cup jste zažil jako „trenér“? Udržuje si turnaj stejnou úroveň?
Tak to už si nepamatuji. Za ty roky je bohužel vidět klesající úroveň především v okrskových a okresních kolech. Dětí sportuje čím dál méně, což je v současnosti obrovský problém!