„Pečlivě jsme se připravovali na to, že se bude hrát na mělé umělé trávě. A stejně to na body nestačilo. Překážkou nám byl brankář Vágner
a zkušený stoper Tomáš Novák," posteskl si vilémovský manažer Libor Sklenář.

První poločas nabídl vyrovnanou podívanou. Po oťukávací čtvrthodince byli lepší hosté, v závěru úvodního dějství měly šance také Neštěmice. Na branku se ale čekalo marně.

Po změně stran si Vilémov vytvořil mírný tlak. Lácha si srazil míč na vlastní spojnici tyče a břevna. Další šance skončily buď na pozorném Vágnerovi, nebo vedle domácí svatyně. Neštěmice si šetřily to nejlepší na konec. Po Pasekově trestném kopu ještě na brankové čáře zachraňoval Dobeš, ale v 82. minutě už domácí útočník pohotově prostřelil Vaňáka a vystřelil Neštěmicím cenné tři body.

To v táboře hostů nebyla dobrá nálada. „Pro nás je tato ztráta zklamáním. Domácí však hráli zodpovědně. Nám asi nejvíce uškodilo velmi malé hřiště, na kterém jsme nemohli praktikovat naší hru," dodal Sklenář.
To Neštěmice si v boji o záchranu vylepšily svou pozici. „Takový vstup do soutěže jsme nečekali. Ze soupeře jsme měli obrovský respekt. Jsem rád, že jsme ho dokázali porazit," pochvaloval si po utkání kouč Neštěmic Martin Beran.

V dalším kole jede Vilémov do Modlan.

FK NEŠTĚMICE - STAP VILÉMOV 1:0 (0:0)

Branka: Paseka. Rozhodčí: Podroužek. ŽK: 1:0. Diváci: 180.

Vilémov: Vaňák – Krasnický, Dobeš, Jirchář, Jindřich – Bílek (80. Mikula), Chod, Jägr, Buryánek (63. Čuda) – Vavroušek, Soukup.