Ve velmi důležitém zápase 21. kola divize B se rozhodně z pohledu obou celků nehrálo o hubičky. Naopak. Mírným, „papírovým" favoritem, byli domácí, kteří hned v první čtvrthodině naznačili, že by velmi neradi zbytečně ztratili byť jen pouhopouhý bod.

Hosté drželi bezbrankový stav do 22. minuty. Po rohu Suchého a Grunertově hlavičce napříč celou bránou totiž otevřel domácí středopolař účet střetnutí. Litoměřice tak šly do kabin s jednobrankovým náskokem. Pro hosty to byl ještě mírný výsledek. „Naše převaha byla jednoznačná. Chybělo jen lepší řešení finálních situací," měl jasno Jaroslav Zlata, sportovní manažer Litoměřic.

To, co se stalo v probíhající 47. minutě, neočekával snad ani ten největší skeptik z řady litoměřických diváků. Po učebnicové kombinační akci se dostal k míči Kaňkovský, který má na svém kontě dostatek zkušeností, aby je využil ke srovnání na 1:1. Po hodince hry se mohl zapsat do listiny úspěšných střelců Pavlíček. Obdobně, jako jsme viděli na Letné úspěšné kanonýry ze Španělska, se pokusil i on obstřelit Vondrku, ale ten znovu s předstihem přečetl jeho úmysl a technickou ránu zpacifikoval.

Když jeden podobnou příležitostí pohrdne, může na druhé straně přijít velmi nepříjemný trest. Popravdě konstatováno, že se Kaňkovský nepopadl za hlavu náhodou. Domácí zadáci ho doslova vybídli k tomu, aby udělal pár rychlých kroků a stál z očí do očí proti Pechatému. Ten prokázal, že mu nejsou cizí ani házenkářské zákroky a stihl odkopnout pravačkou balon do bezpečí.

Za Kaňkovského výprodej se mohl pomstít střídající Krejza hlavou, ale ani on nepohnul ukazatelem skóre. A tak deset minut před koncem přeci jen rozhodl vilémovský střelec, když zužitkoval parádní centr Helma. „Toužil jsem složit opravu a mám pochopitelně obrovskou radost, že se mi to povedlo," konstatoval očividně spokojený autor své druhé trefy v zápase.

Aby nebylo vší smůly pro hostitele málo, v 85. minutě čapnul hrdina zápasu bran Ondrka Maričovi pokutový kop.

„Co dodat k dobře rozehranému utkání. Hosté nás potrestali za výprodej šancí. A pokud nezužitkujeme ani penaltu…!" zlobil se po zpackaném utkání domácí trenér Štefan Knapík.

FK Litoměřice – Stap Tratec Vilémov 1:2 (1:0)
B: 22. Grunert – 47. a 80. Kaňkovský. R: Aubrecht. ŽK: 1:4. Diváci: 290.
Vilémov: Ondrka – Krasnický, Jirchář, Vavroušek, Jindřich – Soukup (88. Jantač), Jägr,
Hnízdo, Čuda (46. Helm) – Kaňkovský, Čonka.

MOJMÍR STRACHOTA