Fotbalisty Varnsdorfu doposud ve FNL trápila koncovka, v deseti kolech nastříleli pouze devět branek. Jenže na hřišti Bohemians Praha předvedli nevídanou produktivitu.

„Naše výhra byla naprostou zasloužená. Byli jsme lepším týmem a měli další tři velké šance. Sice jsme dvakrát inkasovali, ale obě trefy domácích padly po našich hrubých chybách. Samozřejmě mě těší, že kluci nastříleli čtyři branky," hodnotil zápas varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

Hosty dostal do vedení Mikinič, Ptáček dvěma zásahy otočil vývoj utkání ve prospěch Bohemians. Za dvě minuty však odpověděl Synek.

Po změně stran převaha Varnsdorfu pokračovala, vítěznou trefu obstaral důrazný Mikinič, vítězství pojistil střelou z dálky střídající Daníček. Severočeši se tak popasovali s nepříjemným soupeřem. „Obávali jsme se terénu, byl hodně podmáčený. Ale nakonec se na tom dalo obstojně hrát a terén neměl vliv na průběh celého zápasu," vysvětloval Frťala.

Varnsdorfu se tak po neúspěšném začátku soutěže pomalu šplhá do horních pater tabulky. „Ale herně je to pořád stejné, špatné byly pouze výsledky. Teď se nám konečně daří sbírat body. Máme před sebou ještě pět zápasů, na to se soustředíme. Jsem spokojený, že jsme se konečně dostali do plusových bodů. Tabulka je ale vyrovnaná a my musíme být stále obezřetní," upozornil varnsdorfský trenér.

V dalším kole Varnsdorf doma hostí v derby utkání Baník –  Most

BOHEMIANS PRAHA - VARNSDORF 2:4 (2:2)

Branky: 14. Ptáček, 35. Ptáček – 12. Mikinič, 37. Synek, 52. Mikinič, 72. Daníček.

Rozhodčí: Bílek – Pospíšil, Kříž. ŽK: Sloboba, Kuzmanovič (oba Bohemians).

FK Varnsdorf: Porcal - Jakobovský, Kouřil, Zbrožek, Tvaroha - Breite, Kotiš, Cana (40. Daníček), Rudnytskyy (69. Just) - Mikinič (85. Šraga), Synek.