„Do krajského přeboru postupuje krom první Modré také druhé Jílové. Do I.A třídy pak postupuje Benešov nad Ploučnicí, který skončil druhý. Postupu se vzdal první Chuderov, nabídku odmítl třetí Jiříkov. Z okresního přeboru Děčínska pak jdou do krajské soutěže Dobkovice a Březiny. Postup byl ještě nabízen Šluknovu B a Jiřetínu pod Jedlovou. Oba týmy to ale odmítly," sdělil Deníku sekretář Ústeckého fotbalového svazu Miloš Vitner.

Jílovští fotbalisté skončili o skóre druzí za první Modrou. Zklamání ze stříbrné pozice vystřídal pocit radosti. „Samozřejmě jsme spokojení. Udělat 67 bodů a nepostoupit by bylo hodně smutné. Myslím si, že je to jak pro nás, tak i Modrou zasloužený postup. Krajský přebor je pro nás velkou neznámou, Jílové tam naposledy hrálo před čtvrt stoletím. Uvidíme," pravil s úsměvem.

Děčínsko tak bude mít v krajském přeboru po delší době opět tři zástupce Vilémov, Modrou, Jílové. V I.A třídě pak náš okres bude mít čtyři želízka v ohni Českou Kamenici, Junior Děčín, Rumburk a také Benešov nad Ploučnicí. „Samozřejmě jsme spokojeni. Fotbalová I.A třída se tu naposledy hrála v roce 1995. Posilovat nebudeme," řekl předseda Benešova Miloslav Kougl.

Do okresního přeboru sestupuje Velký Šenov a Boletice nad Labem. „Byli jsme připraveni na obě varianty. Poslední zápasy nám v krajské soutěži hrubě nevyšly. Sestup? Z toho si hlavu neděláme," pravil hrající předseda Boletic Miloslav Šindelář. „Už po zimní pauze byla naše situace špatná. Celé jaro jsme vlastně sestavovali tým na okresní přebor," vysvětlil trenér Velkého Šenova Karel Kirchberger.

Náš okres by tak měl mít v nejnižší soutěži tyto týmy Jiříkov, Šluknov Union Děčín, Heřmanov, Horní Podluží, Dobkovice a Březiny.