Hosté přijeli do Ústí nad Labem oslabeni. „Pro nemoc chyběli stopeři Lukáč a Svoboda, další stoper Novotný musel do práce. A to navíc Holešovský musel velmi brzy kvůli zranění odstoupit," vysvětloval trenér Plastonu Ladislav Čurgali.

Na pozici posledního se tak posunul kapitán Kirchner. A nová role mu vůbec nesvědčila. První branku dal domácí Valenta střelou z dálky. Druhá trefa byla smolná, míč se od břevna odrazil do zad Bednáře a zapadl do branky. „Vše vyvrcholilo po nedorozumění stopera a brankáře a v poločase jsme tak prohrávali o šest branek," zklamaně pravil Čurgali.

Hosté si chtěli ve druhém poločase napravit reputaci. Ale opak byl pravdou. Nabuzení domácí pokračovali v kanonádě.  „Dostali jsme rychlou a lacinou sedmou branku a  do konce utkání dostali další čtyři," smutně konstatoval hostující trenér.

Šluknov tak v tabulce klesl na deváté místo. „Domácí předvedli perfektní výkon, technika, rychlost, kombinace, náběhy i zakončení, v tom všem byli Neštěmice výrazně lepší. Tím nechci omlouvat náš výkon, my jsme to domácím výrazně usnadnili. Nikdo z hráčů nenaplnil očekávání a co jsme si řekli před zápasem se neplnilo," zhodnotil Čurgali nepovedené utkání.

Šluknov by měl hrát doma. „Od svazu je avizováno, že již další odložení utkání nepřipadá v úvahu a tak zveme diváky na první jarní domácí utkání v sobotu  od 16.30 s Libouchcem," dodal Čurgali.

NEŠTĚMICE - PLASTON ŠLUKNOV 11:0 (6:0)

Branky: Valenta 3 (1 z PK), Kubaška 3, Paseka 2, Martínek 2, Stehlík. R: Šimeček. Bez karet. Diváci: 80.

Šluknov: Bednář – Horák, Vyšohlíd, Holešovský, Jägr – Slanina, Moravec, Kirchner, Kasal – Střihavka, Čmugr. Střídali: Mikula, Sokol, Beneš.