Fotbalistům vilémovského Stap Tratecu se na jaře lepí smůla na paty. Není zápas, že by jeden z klíčových hráčů nenastupoval se sebezapřením nebo dokonce rozehraný zápas nedohrál. Stejně tomu bylo i ve víkendovém kole přeboru Ústeckého kraje, ve kterém přivítali celek Štětí.

SK Vilémov – FK Štětí 4:2 (2:1)

Utkání s technicky vyspělým a velmi zkušeným soupeřem bylo silně ovlivněno neproměněnou penaltou Hyky ve 4. minutě zápasu a následného odstoupení ze hry nejlepšího hráče jara Kotiše již v 15. minutě hry. Nakonec se však celý kolektiv semknul a za vydatné podpory skvělých fanoušků dokázal výsledek zlomit ve svůj prospěch.

Po již zmiňovaných událostech otevřel skóre utkání v prvním poločase v 18. minutě Lehrl, který přesnou hlavou zužitkoval centr T. Jägra. Hostům se podařilo vyrovnat ve 35. minutě po trestném kopu Blína. Jenže o čtyři minuty později zakončil pohlednou akci domácích Pavel Svoboda a do kabin se tak přece jen šlo za vedení domácího celku.

Ve druhé půli se hosté opět v osmi lidech dobře bránili a dávali dlouhé balóny na velezkušená tykadla Blína s Trutnovským, kteří domácím zle zatápěli. vyrovnání ale zařídil v 75. minutě Škarecký, který se nejlépe orientoval ve skrumáži před vilémovskou brankou. Poslední čtvrthodinka však patřila domácím a ti nakonec dokázali vybojovat cenné tři body. Zasloužili se o to svými přesnými zásahy Lehrl v 77. minutě a kapitán Šmalcl, který uzavřel v poslední minutě skóre přesným trestným kopem.

Branky: Lehrl 2, Pavel Svoboda, Šmalcl – Blín, Škarecký. ŽK 1:1. Před 250 diváky řídil V. Klobása.

Vilémov: Janda – Hyka, Šmalcl, Špinka – Hejl (80. Hostaš), Svoboda Pavel, T. Jägr, Gabriel, Kotiš (15. Kessler) – Lehrl (89. Vichterey M.), Svoboda Petr. Trenér Suchomel.