„Bylo nás prakticky jedenáct. Třeba útočník Cimpl musel do zálohy. Navíc se zranil Žák, kterého vyřadil už poněkolikáté natržený sval," hlesl záložník Modré Tonda Čapek.

První branku domácích obstaral kapitán Grunert, který se ve 24. minutě trefil přímo z rohového kopu. „Já jsem byl na přední tyči a dostal jsem loktem do hlavy," posteskl si Čapek. Do konce poločasu už ale další branka nepadla. To bylo hlavně zásluhou domácích fotbalistů, kteří zahodili minimálně tři další velké šance.

Po změně stran to s důrazem přehnal hostující kapitán Kamil Podolský, když brutálně sestřelil Hálu. „Je pravda, že tady měla přijít červená karta. Rozhodčí to ale viděl na žlutou," podotkl hrající trenér Modré.

Litoměřický Hála se pak Jiskře pomstil v 64. minutě, když placírkou prostřelil Kratochvíla. V 78. minutě pak předvedl parádní sólo Novotný, na jehož zakončení byl Kratochvíl krátký. A ten samý hráč se po parádní domácí kombinaci prosadil o sedm minut později a uzavřel tak sobotní střelecký účet.

„Nám nezbývá, než domácím pogratulovat k jasnému vítězství. Na Litoměřice jsme prostě neměli, za celý zápas jsme vystřelili asi jednou. Více mě naštval hlavní rozhodčí, který nám toho také moc nedovolil," zlobil se Čapek.

Modrá v příštím kole hostí poslední Březno.

FK LITOMĚŘICE - JISKRA MODRÁ 4:0 (1:0)

Branky: F. Novotný 2, Grunert, Hála. R: Janeček. ŽK: 1:4. Diváci: 275. Poločas: 1:0.

Modrá: Kratochvíl - Mach, Podolský, Žák (65. Šotola), Frkal - Cimpl, Novák, Čapek, Demčenko, Fejfar - Sýkora.