Po úvodním slově řídícího aktivu předsedy STK pana Michala Majáka  krátce vystoupil starosta města Chřibská, pan Jan Machač.

Poté účastníci aktivu vyslechli stručné zprávy jednotlivých předsedů odborných komisí VV OFS o jejich činnosti – za STK hovořil pan Michal Maják, za DK pan Milan Brynda, za KR pan Jaroslav Mareš, za KTM a TMK pan Otakar Tetřev.

Poté si slovo vzal i předseda OFS Děčín, pan Libor Šimeček. Ten krátce upozornil na některé negativy loňského ročníku (udělení ČK, které pak rozhodčí do zápisu neuvedl, falšování zápisu o utkání starších žáků Junior ROMA Děčín-Březiny, které se vůbec neodehrálo atd.) a upozornil účastníky aktivu, aby se k těmto jevům nepropůjčovali. Dále pak sdělil, že se 2. února 2013 uskuteční volební valná hromada OFS Děčín.
V další části aktivu pak obdržely vítězné týmy poháry, diplomy a fotbalové míče, které předali pánové Libor Šimeček, Michal Maják a starosta města Chřibské, pan Jan Machač.

Poté již následovalo vlastní rozlosování jednotlivých soutěží, které řídil člen STK, pan Dietmar Sieber.

Losovací čísla  – II. třída dospělých:
1. FK Chřibská (SO-úř.), 2. FK Český lev Těchlovice SO-úř.), 3. Spartak Jiříkov (SO-úř.), 4. Spartak Boletice nad Labem (SO-úř.), 5. SK Dobkovice (SO-úř.), 6. TJ Krásná Lípa (SO-úř.), 7. SK Plaston Šluknov „B" (NE-úř.-hřiště Lipová u Šluknova), 8. Spartak MIKOV Mikulášovice (SO-úř.), 9. SK Markvartice (SO-úř.), 10. Slovan Jiřetín pod Jedlovou (SO-úř.), 11. TJ Heřmanov (SO-úř.-hřiště Fojtovice), 12. UNION Děčín (SO-úř.), 13. Jiskra Staré Křečany (SO-úř.),14. FK Malšovice (SO-úř.).
V prvním kole se v sobotu 25. srpna od 17.00 utkají:
Chřibská – Malšovice, Těchlovice – St. Křečany, Jiříkov -UNION , Boletice n. L. – Heřmanov, Dobkovice – Jiřetín p. J. , Kr. Lípa – Markvartice a Šluknov „B" – Mikulášovice.
Losovací čísla  – III. třída dospělých:
1. TJ Dolní Habartice (SO,-3,5 hod. před úředním začátkem), 2. FK Dolní Poustevna (SO,-3,5), 3. SK Prysk (NE-úř.), 4. SK Verneřice (SO,-3,5), 5. Lokomotiva Děčín (NE-úř., hřiště UNION Děčín), 6. Tatran Rybniště (SO,-3,5), 7. TJ Valkeřice (NE-15.00), 8. Kemp Starý Šachov (NE-15.00), 9. FK Františkov nad Ploučnicí (NE-úř.), 10. FK Velká Bukovina (NE-úř.), 11. FK MULTITEX Huntířov (NE-úř.), 12. FK Bynovec (NE-úř.).
V prvním kole se  v neděli 26. srpna od 17.00 utkají: D. Habartice – Bynovec, D. Poustevna – Huntířov, SK Prysk – Velká Bukovina, Verneřice – Františkov, L. Děčín – St. Šachov, Rybniště – Valkeřice.
Losovací čísla  – OP dorostu (výkop od 10.30, hrací den sobota):
Hraje se osmikolově !
1. Čechie Horní Podluží ( SO-úř.), 2. SK Kamenický Šenov (SO-úř.), 3. FK Česká Kamenice (SO-úř.), 4. SK Markvartice (NE-úř.).
V prvém kole se dne 8. září utkají:
Čechie Horní Podluží – SK Markvartice a SK Kamenický Šenov – FK Česká Kamenice.
Losovací čísla  – OP starších žáků formátu 1+7 (výkop od 10.00 , hrací den neděle):
Hraje se tříkolově !
1. SK Markvartice (NE-úř.), 2. Spartak Jiříkov (NE-úř.), 3. FK Chřibská (NE-úř.), 4. SK Skloluxus Lipová (NE-10.30), 5. FK Dolní Poustevna (SO-úř.), 6. SK Březiny (NE-úř.), 7. FK Jílové (NE-úř.), 8. volný los.
V prvém kole v neděli 9. září 2012 se od 10.00 utkají: Markvartice – volný los, Jiříkov – Jílové, Chřibská – Březiny a Lipová – D. Poustevna.
Losovací čísla  – OP mladších žáků formátu 7+1 (výkop od 10.00 , hrací den sobota):
Hraje se tříkolově !
1. MSK Benešov nad Ploučnicí (SO-úř.), 2. UNION Děčín (SO-úř.), 3. SK Plaston Šluknov (SO-úř.), 4. SK Velký Šenov (SO-3,5 hod. před začátkem utkání dospělých), 5. FK Malšovice (NE-úř.), 6. FK Česká Kamenice (SO-úř.), 7. FC Jiskra Modrá (hlášenky, hřiště Boletice nad Labem), 8. SK Markvartice (SO-úř.)
V prvém kole se dne 8. září 2012 od 10.00 utkají:
Benešov n. Pl.  – Markvartice, UNION Děčín – Modrá, Šluknov – Česká Kamenice a Velký Šenov – Malšovice.
Starší přípravka formátu 5+1 (hraje se turnajově, výkopy od 09.00 hod.) :
Skupina SEVER : SK Plaston Šluknov (15.09.), Spartak Jiříkov, TJ Krásná Lípa (23.09.), Spartak MIKOV Mikulášovice, FK Česká Kamenice
Skupina JIH: SK Březiny, SK Markvartice, FK Malšovice, SK Forward One (Řeznický stadion), UNION Děčín.
Fotbalové oddíly nahlásí na OFS Děčín konání turnajů v termínu do 20. července 2012.
Mladší přípravka formátu 4+1 (hraje se turnajově, výkopy od 09.00 hod.) :
FK Junior Děčín „A", FK Junior Děčín „B", Spartak Boletice nad Labem, MSK Benešov nad Ploučnicí, SK Verneřice, FC Jiskra Modrá, SK Forward One (Řeznický stadion).
Fotbalové oddíly nahlásí na OFS Děčín konání turnajů v termínu do 20. července 2012.

Karel Šnajdr