Okresní futsalová sezóna nabídla bezmála čtyři sta utkání, jen minimum jich bylo kontumováno nebo jinak narušeno.

„Nově se hrálo na hřišti v Březinách. Celý ročník, oproti tomu minulému, se odehrál bez organizačních problémů,"  prohlásil předseda okresního futsalu Petr Procházka.

Pane předsedo, jak hodnotíte skončený ročník?
Jako poklidný, proběhl bez vážných problémů. V listopadu, březnu i dubnu bylo teplo, takže na hřištích neležel sníh ani led a dalo se hrát.

Co říkáte okresnímu přeboru, jeho průběhu a dramatičnosti?
Okresní přebor byl letos po mnoha letech na čele tabulky skoro až do konce vyrovnaný.V popředí se pohybovalo po celý ročník pět mužstev.Vítězný Bílý Balet nakonec zvítězil o osm bodů, ale tak velký náskok si vypracoval až v závěrečných kolech, kdy se projevila šíře jeho kvalitního kádru.

Na co doplatili druzí Hezouni?
Doplatili právě na to, že celou sezónu táhli v šesti až sedmi lidech. Třetí Jamajka je se svým umístěním spokojena, jelikož prožila jednu se svých slabších sezón, když měla hlavně potíže s docházkou na zápasy. Čtvrtý Krásný Studenec může porazit kohokoli, ale doplácí na nevyrovnané výkony. Páté Jílové má velmi mladý kádr, který se bude jen zlepšovat a za rok  může mít nejvyšší ambice.

Co další pořadí v tabulce?
Šestá Slovanka zpackala jaro, ale se svým umístěním je nakonec spokojena. Také sedmá Boca Juniors měla slabé jaro, ale nakonec ji jen horší vzájemné zápasy se Slovankou odsunuly na horší místo. Huntířovu se ročník moc nepovedl. K lepšímu umístění mu chybělo tradičních třicet gólů jejich po léta nejlepšího střelce Rojka.

Co devátá Nota?
Dosáhla  na deváté místo
a ziskem 35 bodů asi na vrchol svých současných možností. Desátí Odpadlíci měli daleko nahoru a ještě dále k bojům 
o záchranu.