Na jaře sice zabral, přesto skončil poslední a po devatenácti letech sestupuje do I.A třídy. „Měli jsme opravdu velmi úzký kádr. K tomu se přidala nucená absence útočníka Tomáše Fichtnera a v některých duelech doslova osudné minely mladého brankáře Podhorského,“ hledal příčiny neúspěchu vedoucí Jiskry Ladislav Michalec.

Modrá předvedla mnohdy nevyrovnaný výkon. Dokázala vyhrát na Střekově, v Krupce. Doma sebrala body silným Lounům a nebo přejet chomutovskou Lokomotivu. Pak ale například na vlastním trávníku vyhořela s Horním Jiřetínem a podlehla i Proboštovu. „Když měl Tomáš Fichtner povinnosti se sálovou kopanou, byli jsme prakticky bez útoků. A bohužel, v některých důležitých situacích nás prostě nepodržel Podhorský,“ zdůraznil Michalec.

Vedení klubu už pracuje na přípravě na nový ročník. „Dali jsme si za úkol splnit tři body. Prvním bylo, sehnat finance a to máme za sebou. Druhým bylo posílení týmu. Zatím by měl přijít Grund a Podolský z Řezníků. Třetím úkolem je sehnat kvalitního brankáře. Na všem urputně pracujeme, přípravu zahájíme 11. července,“ přiblížil současné plány a cíle vedoucí Jiskry.

Modrou čeká nižší, ovšem stále velmi kvalitní soutěž. „Uvidíme, co nás čeká. Rozhodně nebudeme mít nic zadarmo a budeme muset bojovat. Konkrétní cíle si zatím nedáváme,“ konstatuje Michalec.

Nyní se v krásném sportovním areálu Jiskry pořádají různá soustředění. „Po FK Teplice se tu objevila také ústecká Arma, s kterou si také zatrénoval bývalý reprezentant Jirka Jarošík,“ pochvaloval si šéf Modré.