První zápasy má za sebou fotbalový turnaj O pohár města Děčína, který se hraje na Městském stadionu.

Do bojů o konečné prvenství se zapojily dva okresní týmy – SK Stap Tratec Vilémov (divize B) a SK Březiny (I. A třída). Třetí zástupce FK Junior Děčín (krajský přebor) vstoupil do turnaje v úterý 24. ledna proti FK Teplice U 19 a po zlepšeném výkonu ve druhé půli vyhrál 3:1.

Vilémov rozstřílel rezervu Arsenalu

Divizní Vilémov, který nenastoupil ve zdaleka nejsilnější sestavě, měl dlouho problémy s rezervou České Lípy. Po vyrovnaném poločase nakonec favorit vyhrál jasně 8:2. „Soupeř v první půli stačil ještě fyzicky, ale po změně stran po čtvrté brance zcela odešel. My jsme přijeli jen s dvanácti hráči. Z různých důvodů se nedostavili někteří hráči ze základu – Šmalcl, Hyka, Buryánek, Dobeš, Očipka, Kurel – plus Posnar, Škyta, Greňo, Marek či Maier, kteří bojují o triko. Na druhou stranu dostali příležitost především nově zkoušení borci a nutno říci, že za pomoci torza zkušených harcovníků se jim především druhá půle vydařila – a to je jenom dobře,“ vysvětlil manažer Vilémova Libor Sklenář.

Už v šesté minutě Česká Lípa udeřila, když se po chybě Zadiny trefil Poturovič. V 21. minutě bylo srovnáno, když Slivič parádně využil Zelingerův centr. „Zlobil nás hlavně vytáhlý Poturovič a nutno podotknout, že nás soupeř v prvním dějství hodně zlobil,“ podotkl Sklenář.
Ovšem hned začátek druhého poločasu ukázal, kdo bude na hřišti pánem. V 52. minutě se k tyči trefil Vavroušek a o sedm minut později zvýšil na 3:1 kanonýr Dvořák, který si naběhl na pěknou příhru od Kopřivy. V 72. minutě ještě hosté snížili, když se parádně po rohovém kopu hlavou trefil Měšťan – 3:2. Jenže za šest minut prokázal Slivič svůj důraz a vrátil vilémovským dvoubrankový náskok. V poslední desetiminutovce se ještě trefil Dvořák z trestného kopu, Slivič, který zkompletoval hattrick, Zadina a stoper Jirchář.

„Poslední čtvrthodina byla vynikající. Soupeř si ale takovou porážku nezasloužil. I v oslabené sestavě jsme ukázali, že bychom rádi obhájili loňské prvenství,“ dodal Sklenář.

Březiny tři minuty od výhry

Velmi sympaticky do turnaje vstoupil SK Březiny. Účastník I. A třídy remizoval a TJ Doksy (krajský přebor) 3:3. Březiny mohly vyhrát, třetí branku dostaly tři minuty před koncem.

„Kluci mne příjemné překvapili, myslím, že jsme byli o fous lepší než Doksy. Prohrávali jsme už po šesti minutách, kdy vítr změnil dráhu střely a Štalcer byl bezmocný. My jsme srovnali náhodnou brankou. Kořínek nepovedeně nacentroval a brankář soupeře si míč díky silnému větru plácl do branky,“ uvedl trenér Březin Pavel Mokráček.

Jenže Doksy šly opět do vedení, když Březiny chybovaly uprostřed hřiště a Štalcer byl přelobován. „Ještě do poločasu jsme ale utkání otočili. Nejprve se po rohovém kopu prosadil Wirkner a do vedení nás dostal Vlasák krásnou ranou do šibenice. V poločase jsme tedy vedli 3:2,“ připomněl kouč Březin.

Ve druhém dějství to dlouho vypadalo, že Březiny dovedou zápas do zdárného konce. Jenže tři minuty před koncem po zbytečné chybě inkasovaly a s Doksy nakonec remizovaly 3:3. „Přesto jsem s výkonem spokojen, čekal jsem, že to bude horší. I tak tam ale bylo mnoho chyb, což je pochopitelné, jelikož to byla naše první příprava. Svůj cíl to rozhodně splnilo,“ dodal Mokráček.

Junior rozhodl po změně stran

Až v úterý se do turnaje zapojil pořádající Junior Děčín. Hosté měli náskok v zimní přípravě již tři týdny a první poločas to bylo na hře znát. Tepličtí mladíci byli rychlejší a důraznější a domácí celek jen s vypětím všech sil držel čisté konto.Teplice tak šly již v 16.minutě rychle do vedení brankou Kulhánka. Domácí však nesložili zbraně a snažili se o vyrovnání .Nejdříve v 31. zahodil vyloženou šanci Demčenko ,když z hranice malého vápna přestřelil prázdnou branku. O pět minut později si však vše vynahradil a krásnou střelou za hranici velkého vápna vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu vypustili hosté šest nových hráčů , ale naopak domácí bez vystřídání pomalu přebírali iniciativu. V 62. utekl Pecha a přízemní střelou nedal brankáři hostí žádnou šanci a poslal Junior do vedení. V tu dobu se hrál rychlý a pohledný fotbal. Když v 78.minutě překvapil z úhlu Teplického brankáře Timofij, bylo rozhodnuto. Junior si již své vítězství pohlídal.

Turnaj bude pokračovat druhým kolem v sobotu 28. ledna. Č. Lípa B hraje s FK Teplice U 19 (11.30), Junior vyzve Březiny (13.30) a Vilémov si to rozdá s Doksy (15.30).

SK STAP TRATEC VILÉMOV - ARSENAL ČESKÁ LÍPA B 8:2

Branky: Slivič 3, Dvořák 2, Vavroušek, Zadina, Jirchář – Poturovič, Měšťan. Poločas: 1:1.
Vilémov: Loos (46. Vaňák) – Winzig, Nagy M., Jirchář, Čuda – Kopřiva, Vavroušek, Zadina, Zelinger (61. Kurel ml.) – Slivič, Dvořák.

SK BŘEZINY - TJ DOKSY 3:3

Branky: vlastní, Wirkner, Vlasák – Jurčík, Zoubek, Kouba. Poločas: 3:2.
Březiny: Štalcer (46. Stejskal)- Majerik (46. Knespl, Němec, Mottl, Kylián – Kořínek, Šindelář, Vlasák, Wenzel (46. Kroupa) – Znamínko, Wirkner (46. Doubrava).

FK JUNIOR DĚČÍN - FK TEPLICE U 19 3:1

Branky: Demčenko, Pecha, Timofij - Kulhánek. Poločas: 1:1.
Junior: Ernekr (46. Plaček) - Škoda, Stach, Čapek, Doksanský -Pecha, Bárta, Hloušek (70. Tyl ), Timofij -Demčenko, Žáček.