Ve čtvrtém kole ztratil první body děčínský Junior, za remízu 1:1 s Doksy. A protože Vilémov vyhrál i čtvrtý zápas na turnaji, má na prvním místě náskok dvou bodů právě na pořádající Děčín.

Vilémov se střetl s německou Pirnou a měl v nohách krátké soustředění, kde mimo jiné porazil v přátelském klání 4:2 Mimoň. Divizní celek nastoupil opět s úzkým kádrem a v deváté minutě prohrával 0:1. Do vedení ho ale dostaly dvě trefy Nagyho, přesto Pirna ve 33. minutě opět vyrovnala. Jenže sedm minut před poločasem strhl vedení na stranu českého týmu stoper Jirchář.

Po změně stran už si vilémovští své vedení pohlídali. Padly ještě čtyři branky a Vilémov nakonec vyhrál 6:3. „Hlavně ve druhé půli jsme soupeře zatlačili, ale Pirna se nevzdávala a bojovala až do konce. Za výhru jsme rádi, ale mnohem důležitější je fakt, že se nám nikdo nezranil," uvedl manažer Vilémova Libor Sklenář.

Vilémov – Pirna 6:3 (3:2) B: M. Nagy 2, Červeňák 2, Jirchář, Kurel – Friehel, Eisstädt, Gruber.
Vilémov: Loos (46. Vaňák) – Čuda, M. Nagy, Jirchář, Hyka – Buryánek, Vavroušek, Chod, Lehrl (46. R. Vichterey) – Kurel (70. Loos), Červeňák.

Vyrovnanou bitvu sehrál děčínský Junior s Doksy, které také hrají krajský přebor.
V prvním poločase byl lepší Děčín, který předváděl rychlý fotbal, a cizí mu nebyla ani dobrá kombinace. Do kabiny si tak v poločase odnesl zasloužený jednobrankový náskok, kdy se trefil kanonýr Murdych.

Po změně stran Děčín nepřidal druhou branku a v samotném závěru ho pak potrestal Vaňátko, který krásnou střelou překonal jinak dobře chytajícího Mráze.

Junior Děčín – Doksy 1:1 (1:0) B: Murdych – Vaňátko.
Junior: Mráz – Horáček, Čapek, Vlasák, Stach – Pecha, Bárta, Doksanský, Timofij – Demčenko, Murdych. Střídali: Meduna, Brom, Trlica.

Problémy s kádrem před utkáním proti Neštěmicím měli varnsdorfští dorostenci. Ti nakonec s celkem, hrajícím I. A třídu, prohráli 3:6. „Stále máme velké problémy s kádrem, zranění nebo nemocní jsou Knížek, Šiška, Vomáčka, Šolc, Kučera, Vinš, Hauer
a Breburda, navíc obránce Ruszó se připravuje s Vilémovem. Abychom vůbec mohli odehrát v dostatečném počtu dnešní zápas, museli jsme si půjčit dva dorostence z českolipského Arsenalu, Šlechtu
a Šimona, a v brance se objevil Kraus na zkoušku z Dubí," ustaraně pravil trenér Varns-dorfu Pavel Hradiský.

O porážce Varnsdorfu rozhodla opět špatná druhá půle. „Většina zápasu byla vyrovnaná se šancemi na obou stranách, jako již tradičně nám však nevyšel závěr, kdy se rozhodlo o naší vysoké prohře.
K naší smůle se zranil další hráč, Honců, snad to nebude moc vážné," dodal Hradiský.

FK Varnsdorf U 19 – Neštěmice 3:6 (2:2) B: Čurgali 2, Halbich – Paseka 2, Holly 2, Svoboda, Stehlík.
Varnsdorf: Kraus (46. Klouda) – Šebora (80. Dobrev), Honců (75. Herejk), Čurgali, Černohorský – Šimoník, Lorenc – Herejk (46. Šimon), Halbich, Šolín – Šlechta.

Turnaj pokračuje už dnes, kdy se v Ústí od 17:30 střetnou Neštěmice s ústeckým dorostem. Další tři zápasy jsou na programu tradičně v sobotu 16. února v Děčíně.

Tabulka: 1. Vilémov 20:8 12, 2. Junior Děčín 12:3 10, 3. Neštěmice 14:11 6, 4. Doksy 9:7 4, 5. Varnsdorf 13:19 4, 6. Pirna 7:15 1, 7. Ústí 3:15 0.