Mladé naděje, které by možná mohly být budoucností fotbalu, se proháněly v krásném fotbalovém areálu ve Vilémově.

Mezinárodní turnaj přípravek o putovní pohár Fanda Klubu při SK Stap Tratec a Schrödingerova institutu za účasti třinácti týmů nakonec ovládl tým SK Čelákovice. Další medailová umístění patřila týmům z regionu. Druhý byl SK Velký Šenov, třetí místo brala Dolní Poustevna.

„Z každé skupiny postoupila do play-off první dvě mužstva a dvě nejlepší ze třetích míst," doplnil za organizátory Libor Sklenář.

Do finále se dostaly Čelákovice a Velký Šenov. „V nervy drásajícím souboji nakonec vyhrály 3:2 Čelákovice," prozradil Sklenář.

Všech třináct účastníků – Vilémov A a B, Žatec A a B, německý Lanburgersdorf, FAPV Děčín modří a bílí, Dolní Poustevna, SK Děčín, Neštěmice, Šluknov, Čelákovice a Velký Šenov obdrželo za pořadí krásné ceny
a k tomu zdarma i občerstvení.

„Byli zde díky sponzorům odměněni i nejlepší jednotlivci z každého týmu," zdůraznil Sklenář. Cenu si tak odnesl nejvzdálenější celek, kterým byl Slavoj Žatec. Ten to měl do Vilémova zhruba 150 kilometrů. Nejlepším hráčem turnaje se stal Tomáš Jirkovský z Dolní Poustevny, nejlepšího kanonýra si vystřílel Lukáš Bartoň z vítězných Čelákovic. Celkem nasázel 14 branek. A cenu pro nejlepšího brankáře si vychytal Václav Walter z Vilémova A.

„Celou akci sponzorovaly Schrödingerův institut Rumburk a SK Stap Tratec Vilémov, kterým patří velký dík, neboť díky těmto subjektům si všichni účastníci odnesli nejen pěkné ceny, ale i skvělé zážitky a všichni se již těší na další turnaje. Velký dík patří nejen pořadatelům, ale i obsluze občerstvovacích stanic, kteří bez problémů zajistili jídlo
a pití pro zhruba tři stovky lidí, kteří se této akce zúčastnili," doplnil na závěr Libor Sklenář.

Konečné pořadí (prvních 8 týmů): 1. SK Union Čelákovice, 2. SK Velký Šenov, 3. Dolní Poustevna, 4. Stap Vilémov A, 5. Neštěmice, 6. Lanburgersdorf, 7. FAPV Děčín modří, 8. FAPV Děčín bílí.

Nejvzdálenější tým: FK Slavoj Žatec
Nejlepší hráč: Tomáš Jirkovský (Dolní Poustevna)
Nejlepší střelec: Lukáš Bartoň (Čelákovice – 14 branek)
Nejlepší brankář: Václav Walter (Vilémov A)