„Je to pro mě hodně velké zklamání. V první půli jsme nehráli špatně, ale druhá byla úplně o něčem jiném. Přijde mi, jako bychom snad ani nechtěli vyhrát. Nedali jsme do toho maximum, všude jsme byli druzí. Je to škoda," litoval po utkání útočník domácí Army Tomáš Smola.

Právě on měl v utkání několik velkých šancí, žádnou ale nedotáhl do konce. „Ke gólu nám chyběly milimetry, já to tam škrtal před brankářem, Zemanovi to vykopávali z čáry… To ale nemění nic na tom, že druhý poločas byl od nás opravdu špatný," přiznal.

Pro hosty z Varnsdorfu šlo o vůbec první zápas v jarní části sezony a na jejich hře to bylo znát. V prvním poločase byli herně lepší domácí, dostat míč za brankovou čáru byl pro ně ale problém. Už ve 4. minutě nebezpečně střílel právě Smola, jeho ránu ale zablokovali hostující obránci. Poté se osmělili i hráči z výběžku a po ráně Martana z voleje to na tribunách jen zahučelo.

Diváci se gólu nedočkali ani v závěru půle, kdy hlavičku Zemana vykopl z čáry Tvaroha a následně hlavou přestřelil Miskovič. Na druhé straně pak vyděsil domácí fanoušky Vaněk, když si málem vstřelil výstavního „vlastence".

Po pauze tempo hry výrazně opadlo a šancí už moc nebylo. Největší ústeckou spálil v 64. minutě Smola, když ve vápně ve skluzu jen škrtl centr Veverky. A na druhé straně těsně přestřelil i Durdevič.

„Varnsdorf nebyl špatným soupeřem, také měl šance, ale my jsme chtěli tři body a to jsme nesplnili. Zítra zase budeme všichni naštvaní v šatně a budeme na sebe koukat jako deb…," zlobil se Smola. „Jednalo se o vyrovnaný zápas plný nasazení a bylo vidět, že se jedná o jedno z prvních utkání jarní části, místy bylo mnoho nepřesností. První půli bylo asi Ústí lepší, druhou půli si myslím, že jsme měli ze hry více my. Soupeř hrozil zejména ze standardních situací, my jsme měli více šancí ze hry. Je to pro nás cenný bod v boji o záchranu," měl jasno varnsdorfský útočník Ladislav Martan

FK Ústí – FK Varnsdorf 0:0

Rozhodčí: Pechanec – Pilný, Kožár. ŽK: 0:2 (62. Durdevič, 63. Filip). Diváci: 994.

FK Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman, Křapka, L. Vaněk, Šnirc – J. Peterka – Eliáš (65. Procházka), Veverka (71. Bourenane), Miskovič, Leibl (84. Králík) – Smola. Trenér: Němec.

FK Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Filip, Neuberg, Yakovlev – Houser, Mehanovič (67. Daníček), Martan (89. Jurča), Rudnytskyy (87. Knejzlík), Durdevič – Schubert. Trenér: Veselý.