Ani v dalším přátelském utkání před startem nové druholigové sezóny se Varnsdorf vítězství nedočkal. Naopak, na půdě prvoligové Mladé Boleslavi utrpěl vysokou porážku 3:7.

Pro domácí hráče byl duel generálkou na první zápas 
v Gambrinus lize. „Přitom prvních deset minut bylo z naší strany velmi dobrých," připomíná varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

Jenže po osmnácti minutách už domácí vedli 3:0. Úvodní trefu obstaral po centru Jarolíma Zahustel, další dvě branky přidal rychlonohý Chramosta. A když o sedm minut později po další akci Jarolíma skóroval opět Zahustel, bylo prakticky po zápase. „Naši hráči si musí uvědomit, že fotbal bolí. Není to přeci o tom, že si to budou ťukat na malém prostoru. Chyběl nám pohyb a větší agresivita. V tom nás domácí předčili," uvědomoval si vůdce varnsdorfské lavičky.

Po výsledkově tragickém poločase hosté po změně stran přece jen výsledek zkorigovali. Dvě branky Varnsdorfu obstaral Mikinič a pět minut před koncem na konečných 7:3 upravil Synek. „V obranné fázi jsme podali opravdu špatný výkon. Dostat sedm branek není dobré. V útočné fázi je to lepší, šance si vytváříme. Ale vzadu se snažíme hrát jeden na jednoho, a tak to prostě nejde," zlobil se Frťala.

V sobotu 20. července čeká na Varnsdorf  pohárové utkání v Novém Boru. Před rokem Varnsdorf na půdě divizního týmu urval výhru 1:0. „Pro domácí to bude prestižní zápas, budou se na nás chtít vytáhnout. My víme, že nesmíme 
nic podcenit. Hráči by měli 
k utkání přistoupit s maximální  zodpovědností," připomíná varnsdorfský kouč.

Kádr týmu z Kotliny by se už asi měnit neměl. „Z devadesáti procent už máme kádr uzavřený. Vlastně ještě hledáme jednoho hráče do obrany. Tak uvidíme, jak to dopadne," dodal Frťala.

V prvním mistrovském kole se Varnsdorf představí již 28. července od 17:00 na domácím hřišti proti Karviné.

FK MLADÁ BOLESLAV - FK VARNSDORF 7:3 (5:0)

Branky: 10. a 25. Zahustel, 11. a 18. Chramosta, 29. Ščuk, 58. Smejkal, 71. Klobása – 51. a 78. Mikinič, 85. Synek. ŽK: Brunclík. R: Bílek – Kříž, Martínek. Diváci: 1 200.

FK Varnsdorf: Porcal (61. Fendrich) – Jakobovský (32. Kouřil), Zbrožek (32. Šraga), Filip, Tvaroha – Cana (61. Daníček), Kotiš – Rudnytskyy 
(61. Just), Breite, Volf (46. Mikinič) – Schubert (46. Synek).