„Ze začátku se nám kombinace nedařila, pak se to zlepšilo. Po ojedinělé akci hostů jsme ale inkasovali," smutně zahájil hodnocení zápasu Ladislav Čurgali. Brnou dostal do vedení Betka, který využil zaváhání brankáře Uchytila.

„Následně jsme přežili velkou šanci Brné a převzali otěže zápasu. Hodně aktivní byl Dobeš, náš nejlepší hráč. Ten také zařídil po svém průniku vyrovnání, kdy míč nahrál na zadní tyč, kde skóroval Horák," pochvaloval si Čurgali.

Tam, kde Plaston před pauzou skončil, tam po příchodu z kabin začal. A dokonce se dostal do vedení. „Opět v tom měl prsty Dobeš, který zakombinoval s Hajdukem a pak našel Horáka, který se opět nemýlil," pokračoval šluknovský lodivod.

To bylo ale z domácí strany vše, zbytek zápasů patřil Brné. „Nevypadalo to dobře, ale nezačali jsme zmatkovat. Za to musím hráče ocenit. Krásnou střelou vyrovnal Gajdarski. Od té chvíle už jsme byli lepším týmem," prohlásil trenér hostů Milan Česlák.

Následně pak šluknovské obraně utekl Gajdarski, kterého fauloval Uchytil. Byla z toho červená pro domácího gólmana a penalta, kterou Heřman proměnil. „Po této situaci už hráči nebyli schopni zvratu. Naopak v samotném závěru přišel čtvrtý gól hostů," smutně dodal Čurgali.

Plaston, který má stále zápas s Košťany k dobru, se v tabulce propadl na šestou příčku. V dalším kole hraje Šluknov v Křešicích.

Plaston Šluknov – SK Brná 2:4 (1:1)

Branky: Horák 2 – Gajdarski 2, Betka, Heřman (PK). R: T. Zubr. ŽK: 2:1. ČK: Uchytil (Š). Diváci: 150.

Šluknov: Uchytil – Jírův, Lukáč (11. O. Schneider), Holešovský, Koukol – Altman, Kirchner, Dobeš, Horák – Hajduk (72. Jiřinský), Svoboda (83. Jirchář).