„Ten, kdo fotbalu rozumí, od nás nemohl čekat nějaký expres fotbal plný rychlosti. Kluci si postupové oslavy hodně užili. Dlouho se dnes koukali na hodiny a čekali, až rozhodčí odpíská konec. Ale opět potvrdili, že i když se jim nedaří, tak táhnou za jeden provaz a chovají se jako tým. Dvě obrovské šance Ústí zlikvidoval Míra Samoel. Potvrdil tak má slova, že co se týče posílení, tak na brankařském postu to Varnsdorf nemusí řešit," hodnotil Zdenko Frťala svůj poslední zápas na lavičce druhého celku Fotbalové národní ligy.

Hodně aktivní byl domácí Alen Melunovič, blízko kýžené trefy byl Pavlata nebo Filip Novotný. Ale více jak tisícovka diváků se na novém ústeckém stadionu brankového koření prostě nedočkala. „Nenastoupili jsme v ideální sestavě, vždyť mi chybělo hned sedm hráčů. Nastoupila velmi mladá stoperská dvojice. Varnsdorf o sobě na hřišti věděl. Kluci se snažili, a kdyby tam jednu šanci proměnili, bylo by to veselejší. Ale ten bod bereme, poslední tři kola jsme neprohráli, konec soutěže byl dobrý," konstatoval ústecký kouč Petr Němec.

„Já myslím, že v naší situaci to byl dobrý výsledek. Čekal jsem, že odpadnou oni, ale spíše jsme to byli my. Celkově to byl opatrný zápas, my hráli spíše zezadu, na hřišti bylo několik dorostenců. Ale kluci se s tím popasovali dobře a konečnou remízu bereme," přiznal domácí kapitán a brankář Radim Novák.

Spokojený s konečnou remízou byl i varnsdorfský záložník Radim Breite. „Všichni věděli, že vlastně o nic nejde. Podle toho to také na hřišti vypadalo. Zase tak špatné to nebylo, škoda pro diváky, že tam nějaký ten gól nepadl. Důležité bylo, že se nikdo zbytečně nezranil, nebo někdo nedostal zbytečnou červenou kartu," stručně říkal hráč, který byl vyhlášen tím nejlepším ve Fotbalové národní lize.

FK ÚSTÍ NAD LABEM - FK VARNSDORF 0:0

R: Jech – Kožár, Melichar. ŽK: Peterka, Vraštil (oba UL). Diváci: 1141.

FK Varnsdorf: Samoel – Tvaroha, Filip, Zieris, Norek – Zbrožek, Janoušek (53. Linka) – Martan (75. Kučera), Durděvič, Breite – Jurča (46. V. Novotný).