A to se jim naposledy postavily první Lovosice. Jenže postupového kandidáta do ČFL třikrát sestřelil šutér Kaňkovský a divizní překvapení bylo na světě.

„A to přijeli hosté ještě se třemi posilami z druholigového Ústí. Na trávníku se objevili Marek, Výborný a Králík," podotkl manažer Vilémova Libor Sklenář.

V první půli byly Lovosice lepším celkem, a neproměnily několik dobrých šancí. Ale vše vyřešili oba domácí brankáři. Ten první, Ondrka, se už v 17. minutě zranil. Naskočit musel Vaňák. „Ondrka nějak špatně došlápl a zranil se," mrzelo Sklenáře.

Vilémovští však mají Karla Kaňkovského. Ten už před týdnem dvěma zásahy potopil Litoměřice, nyní si vzal na mušku i lídra soutěže. Své galapředstavení načal po půl hodině hry, kdy využil chyby lovosického brankáře.

Po změně stran se domácí střelec prosadil v 52. minutě. To si našel přesný centr Helma a zvýšil na 2:0. A hattrick pak Kaňkovský dokonal v 66. minutě. Tentokráte to bylo hlavou a opět po centru Helma. „Hosté to po druhé brance otevřeli a my jsme mohli do brejků," všiml si vilémovský manažer.

Klidné utkání ale narušily dvě trefy lovosického Čížka z 86. a 88. minuty. „Zbytek zápasu jsme se bránili zuby nehty. Je to určitě obrovské překvapení proti výbornému soupeři, ale tentokráte slavila úspěch bojovnost a zodpovědnost," dodal velmi spokojený Sklenář.

„Místo toho, abychom ve 20. minutě vedli 3:0 a bylo po zápase, tak jsme si to prohráli sami. Přitom tam měli velké šance Faust, Schön a Výborný, ale nic z toho. Laxní přístup v koncovce je neuvěřitelný. Není přece normální, abychom prohrávali s mančafty, které bojují o udržení," připomněl lovosický kouč Karel Zuna i nedávnou prohru s posledními Louny. „Jen se potvrdilo, že žádný soupeř se neporazí sám.

Vilémov je stále třináctý, ale dotahuje se na střed tabulky.

Stap Tratec Vilémov – ASK Lovosice 3:2 (1:0)
B: Kaňkovský 3 – Čížek 2. R: Duchoň. ŽK: 4:2. ČK: Čuda (Vil.), 160 diváků.
Vilémov: Ondrka (17. Vaňák) – Krasnický, Jirchář, Vavroušek, Jindřich – Čuda (46. Soukup), Jägr, Hnízdo, Helm – Kaňkovský (85. Jantač), Čonka (73. Ruszó)