Před zápasem měli bodové choutky, ale po jeho skončení jim vůbec nebylo do řeči. Fotbalisté Modré nezvládli domácí zápas s Proboštovem, když zaslouženě prohráli 1:5.

„Hráči předvedli velmi špatný a nezodpovědný výkon. Proboštov si vysokou výhru zasloužil," nebral si servítky kouč Modré Josef Rákosník.

Přitom do 34. minutě to tak bledě nevypadalo. Hosté šli do vedení, Demčenko srovnal a vypadalo to, že domácí jsou aktivnější. Jenže pak se nechal hloupě vyloučit Podolský a brzy poté následovala vítězná trefa Chabra. „Po zbytečném vyloučení Podolského a naivním úvodu druhé půle jsme už nebyli ve hře," narážel Rákosník na tragický začátek po příchodu z kabin.

Proboštov totiž po pěti minutách přidal dvě rychlé branky a na těžkém terénu už nebylo o co hrát. Domácí zmar pak ještě po rohovém kopu umocnil Pešula.

„Jasně se ukazuje, že bez kvalitního trénování v dostatečném počtu hráčů se krajský přebor prostě hrát nedá. Bohužel je nás stále málo a kvalita některých hráčů je v současnosti zcela mimo úroveň krajského přeboru. A k tomu více než polovinu hráčů je vidět jen na zápase. A to je špatně. Přitom se mi zdálo, že Proboštov nebyl rozhodně nehratelným soupeřem," dodal na závěr notně nazlobený Rákosník.

Modrá si tak v tabulce opět pohoršila a v dalším kole jí čeká zápas na půdě jasně posledního Duchcova. Pokud chce tým z Děčínska pomýšlet na záchranu, musí nadcházející víkend bez diskuze vybojovat tři body.

Jiskra Modrá – Proboštov 1:5 (1:2)

B: Demčenko – Kopecký 2, Šváb, Chabr, Pešula. R: Lesňák. ŽK: 3:4. ČK: Podolský (M). Diváci: 80.

Modrá: Kratochvíl – Horyna, Podolský, Pazdera, M. Fejfar – Fišer, A. Čapek, T. Fejfar, Slykhouski (60. Šotola) – Demčenko, Veselý (70. Sýkora).