OBRAZEM: Kotlina se o vítězství bála, ale odolala

Varnsdorf - /PŘIDÁNA FOTOGALERIE/ Nejprve parádní představení, posléze strach o vítězství. Taková byla fotbalová neděle ve Varnsdorfu. Domácí nakonec udolali díky první půli kousavou Opavu 2:1 a bodové dostihy se Zlínem pokračují.

3.5.2015

TŘI BODY ZŮSTALY DOMA. Varnsdorf (ve žlutém) porazil Opavu 2:1.Foto: DENÍK/Michal Šafus

Začátek utkání patřil Varnsdorfu, který krom několika šancí vstřelil dva góly. Tvaroha zahrál rohový kop na Zierise, který se vyšrouboval do vzduchu a hlavou překonal zkoprnělého Vaška. A o šest minut později přišla druhá trefa Severočechů. Kotiš vymyslel parádní pas za opavskou obranu. Martan uprchl po pravé straně, poslal míč za sebe na volného Ďurděviče, který našel mezeru mezi Vaškem a jeho levou tyčí. „Byli jsme vlažní a prvních dvacet minut prospali. Domácí hráli rychle a mohli přidat daleko více gólů. Z našeho úvodu jsem byl naštvaný," postěžoval si hostující kapitán Zdeněk Pospěch.

Slezané mohli rychle snížit. Zieris na malém vápně zaváhal. Kuzmanovič se ho kličkou zbavil, narazil však na pohotového Porcala, který ho zblízka vychytal. „Úvodní půle byla vynikající. Hráli jsme po stranách, hlavně Láďa Martan využíval své rychlosti a měl moře času. Takhle bych si naší hru představoval," přiznal domácí záložník Matěj Kotiš.

Po změně stran se role obrátily. Rudnytskyy s Breitem nevyužili minely Vaška a o chvilku později snížil Mrázek. Obraz hry se náhle rapidně změnil. „Něco jsme si řekli v kabině, náš výkon se zlepšil. Hra se hodně vyrovnala, škoda, že tam ještě něco nespadlo," posteskl si Pospěch. „Byla to taková klasická česká nátura. Zatáhneš se a bráníš výsledek. Byli jsme horším týmem," přiznal Kotiš.

Opava byla dvakrát blízko vyrovnání. Po Grussmannově pumelici zachránila Porcala tyč. Sedm minut před koncem pak domácí kapitán parádně vyškrábl tečovanou střelu Janetzkého. „Po inkasované brance se z naší hry vytratila fotbalovost, pak to bylo hodně o vůli. Nebylo to o velkých šancích. Spíše se čekalo, kam se co odrazí. Nebylo náhodou, že Opava před námi sedmkrát neprohrála," cenil si čtrnáctého vítězství v sezóně varnsdorfský kouč Zdenko Frťala.

„Rozhodl začátek, který jsme doslova prochrápali. Pak už se to těžko dohánělo. Po změně stran byl náš výkon hlavně směrem dopředu nebezpečnější. Ale vyložené šance tam nebyly, jen ty dvě střely z dálky," hlesl trenér Opavy Jan Baránek.

FK Varnsdorf – SFC Opava 2:1 (2:0)

Branky: 10. Zieris, 16. Ďurďevič – 50. Mrázek. R: Pechanec – Pospíšil, Melichar. ŽK: Kotiš – Metelka, Horka. Diváci: 850.

FK Varnsdorf: Porcal – Landovský, Zieris, Filip, Norek – Kotiš, Tvaroha – Martan (58. Jurča), Breite, Rudnytskyy (70. Kvída) – Ďurďevič (75. Kapič).

SFC Opava: Vašek – Pospěch, Dvorník, Mikula, Hrabina (82. Machálek) – Horka (64. Habusta), Metelka (64. Janetzký), Schaffartzik, Grussmann – Hrabina, Kuzmanovič.

3.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Pětimostí se po téměř roce částečně otevřelo řidičům.
21

OBRAZEM: Pětimostím po téměř roce opět jezdí auta

Betlémské světlo, ilustrační foto.
12

Betlémské světlo přijede vlakem. Odnést si ho můžete i domů

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

Kontroly na SME mají odbourat podvody. Někde jedou ještě bez focení

Děčínsko - Stanice měření emisí musí pořizovat fotodokumentaci automobilů od začátku prosince. Ne všechny ale na nový systém najely.

VÍME PRVNÍ

Orangutana Ňuňáka nezabila rakovina, ale tasemnice, která napadá i lidi

Ústí nad Labem - Orangutan Ňuňák nezemřel na rakovinu. Pitva ukázala, že boulovité útvary jsou ve skutečnosti zapouzdření cizopasníci. Přesněji tasemnice, které přenáší lišky trusem. Napadají i člověka a mohou představovat i smrtelné nebezpečí.

Děčín – Potřetí v sezóně našli recept na Dvůr Králové. V tabulce poskočili na první místo, navíc zkušený útočník Jaroslav Hašek oslavil 40. narozeniny.