Branka Glocknera z 84. minuty určila výsledek duelu zimní Tipsport ligy mezi Mladou Boleslaví a Varnsdorfem, kterou nakonec Severočeši prohráli 0:1.
„Pro nás to byl takový seznamovací týden, kdy jsme pozorovali všechny hráče. Do utkání jich nakonec naskočilo 22. A samotný zápas nám v některých fázích ukázal, kdo do týmu může patřit a kdo ne. Takže jsme si samozřejmě udělali nějaký obrázek," pravil varnsdorfský trenér Roman Veselý.

Pořádající tým skupiny nastoupil do lednové bitvy v silně kombinované sestavě převážně s hráči juniorského kádru. Varnsdorf nebyl horším celkem, ale v koncovce to nebylo ono.

Šest minut před koncem pak rozehrál Kateřiňák rohový kop, k míči se dostal Glockner, který střelou z deseti metrů překonal Porcala.

Varnsdorf v týdnu zasáhlo těžké zranění klíčového zálož-níka. „Bohužel, Matěj Kotiš si přetrhl achilovku. Nemůžeme s ním počítat celé jaro, budeme muset najít náhradu. Díky drobným zraněním pak nehráli Daníček se Zierisem. Oba by měli být tento týden v pořádku," dodal Veselý.

V dalším kole Tipsport ligy hraje Varnsdorf proti Hradci Králové. Zápas se bude hrát v pátek 15. ledna od 11.00 v Mladé Boleslavi. Tabulku skupiny B vede bez ztráty bodu právě Mladá Boleslav, Varnsdorf je třetí.

FK Mladá Boleslav – FK Varnsdorf 1:0 (0:0)

B: 84. Glockner. R: Hocek – Matoušek, Hádek. Diváci: 245.

FK Varnsdorf, I. půle: Samoel – Geissler, Filip, Neuberg, Knejzlík – Houser, Česlák – Martan, Mehanovič, Durdevič – Halbich.
II. půle: Porcal – Tvaroha, Čurgali, Neuberg (72. Hoke), Jakovlev – Zbrožek, Česlák (72. Filip) – Rudnytskyy (80. Pekař), Onxdráček, Dzelo – Schubert.