Do vedení se mohli dostat hosté, v 10. minutě ovšem Šťástka trefil tyč. Pak počítali šance pouze domácí. Nedočkal se Murdych, pak přestřelil Bárta a po Horáčkově centru míč dotančil těsně vedle tyče. Zasloužené branky se dočkal Junior ve 36. minutě.  Horáček utekl po pravé straně a  jeho centr skluzem brankově přetavil Murdych – 1:0. Minutu před poločasem pak Betyár patičkou našel Murdycha, ten mu přihrávku oplatil a prvně jmenovaný spolehlivě zakončil – 2:0.

V úvodu druhého dějství byly aktivnější Lovosice, domácí naštěstí tlak hostů přežili bez brankové újmy. Naopak v 59. minutě přidal asi zlomovou branku Murdych, kterému krásně přihrál Horký – 3:0. Lovosice měly své šance, ale jednou netrefily branku a hlavičku Rady vytáhl bravurně Ernekr. To už ale na ukazateli skóre svítilo 4:0, Betyárova hlavička kuriózně skončila opět v síti. V 76. minutě pak byl faulován Stach a Junior dostal výhodu pokutového  kopu. Ten o minutu později bezpečně proměnil Demčenko – 5:1.

V závěru domácí polevili a Lovosice se dočkaly čestné branky. V 79. minutě zakončil rychlou akci hostů střelou pod břevno Hladík. Dobrou náladu to ale domácím nevzalo.

Smekám před kluky, dnes to byl parádní fotbal, hlavně díky naší hře. Důležité bylo, že jsme přečkali tlak Lovosic v úvodu druhého poločasu. Jinak to bylo opravdu zasloužené vítězství. Těžko hledat nejlepšího hráče, všichni zahráli opravdu dobře. Pevně věřím, že to týmu pomůže psychicky a vše se projeví v dalších utkáních. Stále říkám, že Lovosice jsou velmi kvalitní, a tak vysoká výhra má svou cenu,“ shrnul své dojmy trenér Junioru Pavel Horáček.

FK JUNIOR DĚČÍN - FK LOVOSICE 5:1

Branky: Murdych 2, Betyár 2, Demčenko (pk) – Hladík. Rozhodčí: Hovorka. ŽK: 1:1. Diváci: 150. Poločas: 2:0.

Junior: Ernekr – Horáček, Čapek, Folprecht, Stach – Betyár(81. Meduna), Bárta, Demčenko, Doksanský (86.Timofij) - Horký (76.Hloušek), Murdych.