Začátek utkání ale patřil hostům, kteří po deseti minutách vedli o dvě branky. „Hráči začátek doslova prospali, špatně bránili a možná i podcenili soupeře," zlobil se děčínský trenér Pavel Horáček.

Ještě do poločasu ale Junior skóre otočil. Dvakrát se trefil Murdych a jednou Betyár. „Měli jsme hodně slepenou sestavu. Bylo nás přesně jedenáct, v útoku se prostřídali oba brankáři. Bohužel jsme neměli k dispozici na výpomoc hráče z Varnsdorfu. Těžko ten výkon můžu hodnotit," smutně říkal stoper Nového Boru Roman Mach.

Po změně stran pak Děčín své vedení zvýšil. Nejdříve z trestného kopu zvýšil Gaher, který také zahodil penaltu a skóre uzavřel po pěkné kombinaci povedenou střelou Dominik Šístek, který přišel do Děčína z juniorky FK Teplice. „Kdybych pominul ten špatný úvod, tak jsme sehráli asi nejlepší utkání v rámci přípravy. Líbil se mi kolektivní výkon celého mužstva, mezi hráči tam nebyly herní výkyvy. Hlavně směrem dopředu to bylo dobré," dodal Pavel Horáček, který měl ve středu zálohy Marka Zdvořáka, který je v Děčíně na zkoušku z Křešic.

Generálku sehraje Junior v sobotu proti Doksům.

FK Junior Děčín – FC Nový Bor 5:2 (3:2)

Branky: Murdych 2, Betyár, Gaher, Šístek – Broschinský 2.

Junior Děčín: Vavrek – Hloušek (46. Majerik), Horáček, Gaher, Michalec (75. Kroupa) – Šístek, Zdvořák (60. Feledi), Fiala, Šmalcl (46. Demčenko) – Betyár – Murdych.