Svěřenci trenéra Pavla Horáčka si pozvali tradičního soupeře z Ústí nad Labem. Ovšem úvod se jim vůbec nepovedl. Po nedůrazu v obraně se v 6. minutě prosadil střekovský Stakič – 0:1. Po této sprše se Junior probral, začal kombinovat a soupeře přehrávat. Odměnou mu byla brzká odpověď z kopačky Horkého, který se pěkně uvolnil a střelou k tyči vyrovnal – 1:1. Ve dvacáté minutě Děčín předvedl krásnou kombinaci, když vyšachoval soupeřovu obranu a nikým nekrytý Murdych pohodlně skóroval – 2:1.

Od této fáze utkání byl Junior jasně lepší a do poločasu přidal další dvě trefy do černého. Nejprve se opět trefil Horký a čtvrtou branku přidal pohotovou střelou Demčenko. V poločase tak vedl Junior vysoko 4:1.

Po změně stran tempo trochu uvadlo. Přesto byl stále lepší Junior, který přidal v 75. minutě další pěknou branku. Bárta poslal krásným pasem do čisté šance Doksanského. Ten předvedl v souboji s brankářem dostatečný důraz a přidal pátý gól svého týmu. Do konce utkání se už na trávníku nic podstatného nestalo, tudíž Junior Děčín v posledním přípravném utkání rozhodně nezklamal.

Spokojenost neskrýval ani trenér domácích Pavel Horáček. „Mrzí mne jen špatný vstup do utkání, kdy hráči byli asi myšlenkami ještě v kabině. Od patnácté minuty kluci konečně začali hrát po zemi a brzy se dostavila kýžená odměna.  Od té doby jsme byli pány na hřišti a dávali jeden gól za druhým. S výkonem jsem opravdu spokojený, hráči si napravili reputaci po nevydařeném herním vystoupení v Novém Boru. Důležitá byla trpělivost, ke které hráče stále nabádám," řekl děčínský kouč.

Junior hraje první mistrovské utkání v neděli 11. března doma od 14.30 proti silným Lovosicím. „Lovosice jsem viděl v přípravě proti Vilémovu a bude to hodně těžké. Každý bodový zisk by pro nás byl úspěchem,“ dodal závěrem Horáček.

FK JUNIOR DĚČÍN - TJ STŘEKOV 5:1

Branky: Horký 2, Demčenko, Murdych, Doksanský – Stakič. Diváci: 30. Poločas: 4:1.

FK Junior: Ernekr-Horáček, Stach, Folprecht, Timofij (54. Pecha) -Betyár (45.Čapek) ,Bárta,
Demčenko (45. Hloušek), Doksanský – Horký, Murdych.