Parádní jízda děčínského Junioru nekončí. Naopak. V souboji dvou nejlepších celků jarní části krajského přeboru doma svěřenci Pavla Horáčka přehráli zkušené Modlany 4:2 a opět se více přiblížili záchraně v soutěži.„Tentokráte se nám postavil opravdu kvalitní soupeř, který hrál velmi dobrý fotbal," přiznal domácí trenér Pavel Horáček. Baník přijel s velmi zkušenou sestavou. Nechyběli v ní ex-tepličtí hráči Doležal a Tesařík, útočník Kousal, bývalý hráč Plzně a Kladna a nebo Karlík, který má zkušenosti z druholigového Ústí nad Labem.

První poločas byl vyrovnaný a diváci viděli na každé straně dvě branky. Junior vždy vedl, hosté ale dokázali odpovědět. „Modlany měly více ze hry, my jsme zase byli nebezpečnější. První poločas byl vyrovnaný a tomu odpovídalo skóre," pokračoval děčínský trenér.

Po změně stran se pokračovalo podle stejných not. Rozhodnout tam musela parádní trefa domácího Gahera. „Byl to hezký a tak trochu šťastný gól. Gaher to trefil z voleje z dvaceti metrů do šibenice. Soupeř pak hru otevřel. Toho využil Murdych, který se trefil podruhé v zápase," pochvaloval si Horáček.

Junior Děčín tak na jaře vydoloval již 24 bodů, na domácí umělé trávě neztratil v roce 2014 ani bod. „Ještě ale nesmíme slavit. Soutěž je vyrovnaná a naše ztráta po podzimu byla velká. Když budeme vyhrávat doma, záchrana se dostaví. Ale pokud bychom uspěli za týden v Kadani, budeme už opravdu hodně blízko," pevně věří kormidelník Junioru Děčín.

FK JUNIOR DĚČÍN - BANÍK MODLANY 4:2 (2:2)

Branky: Murdych 2, Folprecht, Gaher - Kousal, vlastní Příhonský. R: Janeček. ŽK: 2:2. Diváci: 200.

FK Junior: Tvrdoň - Horáček, Vlasák (44. Příhonský), Bárta, Doksanský - Šmalcl (61. Pecha), Folprecht, Gaher, Fiala - Murdych, Betyár.

VÝSLEDKY MLÁDEŽE FK JUNIOR DĚČÍN:

Starší dorostenci se představili v Litvínově, kde je čekal čtvrtý tým krajského přeboru. Lídr soutěže nezaváhal a domácím uštědřil pětigólový výprask. „Sice jsme nebyli kompletní, ale zaslouženě jsme vyhráli. O našem úspěchu rozhodl parádní první poločas, v tom druhém kluci hru hlavně kontrolovali. O vítěze soutěže si to tento týden rozdáme doma s Bílinou," pravil trenér Ondřej Barilla.
U 19: FK Litvínov – Junior Děčín 0:5 (0:4) B: Vosecký 2, Geletič, Feledi, Kolář.
Junior: Smutný – Geletič, Malowanyj, Reichelt, Jakubec – Brom, Feledi, Michalec, Doubek – Vosecký, Kolář. Střídali: Lhoták, Beneš.

Mladší dorostenci, kteří jsou na třetím místě, prohospodařili v Litvínově první poločas, ve kterém podali jeden
z nejslabších výkonů v sezóně. Po změně stran se zlepšili a zaslouženě vyrovnali, na penalty měli více štěstí domácí.
U 17: FK Litvínov – FK Junior Děčín 3:2 po PK (0:2) B: Feledi, Meszároš.

Starší žáci, kteří se v krajském přeboru pohybují ve středu tabulky, zažili slušnou přestřelku. V souboji proti Košťanům padlo celkem třináct branek. Junior, který vstoupil do utkání špatně a brzy, prohrával 0:2, nakonec vyhrál 9:4 a pojistil si sedmou příčku.
U 15: Junior Děčín – Košťany 9:4 (6:2) B: Hanzl 3, Ridl 3, Stach 2, Němec.

Mladší žáci si na svojí vítěznou šňůru navlékli jednadvacátý korálek. Děčín však proti dvanáctému týmu předvedl špatný první poločas. Po důrazné domluvě v kabině Junior ve druhém poločase smetl soupeře, když předváděl líbivý fotbal. K triumfu v celé sezóně stačí Děčínu dvakrát vyhrát.
U 13: Junior Děčín – Košťany 11:2 (3:2) B: Vosecký 5, Sádecký 2, Pytlík 2, Dostál, Valštýn.

V žákovské lize se utkal Junior s Mostem. V obou duelech odehráli Junioři dva rozdílné poločasy. Starší parta nad Mostem vedla, po změně stran však působila odevzdaně a Baník nakonec vyhrál 5:2.
U 13: Junior Děčín – Baník Mosta 2:5 (2:1) B: Pytlík 2.

I mladší žáci v první půli zaskočili lídra soutěže, v tom druhém jim ale došel dech.
U 12: Junior Děčín – Baník Most 1:7 (1:3) B: Podlaha.

V okresním přeboru Děčín přejel druhou Modrou a v tabulce má luxusní náskok deseti bodů.
U 12: Modrá – Děčín B 0:8 (0:3) B: Carva 2, Sejk 2, Rygar, Čermák, Rakušan, Šrajbr.