Domácí tak hodili za hlavu porážku 0:4 v Litoměřicích. Jsou sice stále na posledním místě, ale bodově významně stáhli náskok svých soupeřů, kteří jsou před nimi v tabulce.

Domácí vstoupili do utkání aktivněji než Bílina. Malý důraz před brankou hostí však znamenal stále nerozhodný stav. Oba týmy pak orazítkovaly konstrukci branky, Bílina trefila tyčku, domácí Pecha lobem trefil pouze břevno bílinské svatyně. V prvním dějství se tak diváci brankového koření nedočkali.

„V první půli jsme byli na začátku určitě aktivnější. Pecha navíc trefil břevno. Hosté pak také zazlobili, když nás zachránila tyčka. Do druhého poločasu jsme vystřídali a na hřiště přišly daleko rychlostnější typy a hra se ještě více rozhýbala,” podotkl kouč Junioru Pavel Horáček.

A právě střídající Doksanský, který nahradil útočníka Demčenka, v 58. po úniku z levé strany dostal Junior do vedení - 1:0. Od té doby byl lepším celkem jednoznačně Děčín. V 66. minutě zabojoval Míra Betyár, využil zaváhání bílinské defenzivy a potrestal hosty druhou brankou, kdy přehodil bezmocného brankáře.

A když o pět minut později znovu vystihl špatnou přihrávku hráčů hostí Betyár, dal třetím gólem Junioru klid. Děčín tak slavil třetí vítězství v letošní sezóně krajského přeboru. „Střídání nám opravdu vyšla, za to jsme rádi. Od první branky jsme byli tak dvacet minut jasně lepší. Když dal Betyár na 3:0, tak už hráči trochu polevili,” pochvaloval si přesto pěkný druhý poločas trenér Horáček.

Junior sice zůstává na posledním místě (získal zatím čtrnáct bodů), ovšem tabulka je nesmírně vyrovnaná. Například osmý Litvínov má jen o šest bodů více. „Naším úkolem bylo vyhrát poslední dva zápasy. Jen v Litoměřicích se nám to nepodařilo, ale opět nás tam sužovaly absence některých hráčů. Vlastně celý podzim se s tím potýkáme,” dodal Horáček.

FK JUNIOR DĚČÍN - FK BÍLINA 3:0


Branky: Betyár 2, Doksanský. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Junior: Ernekr- Horáček, Stach, Čapek, Timofij -Pařízek, Bárta, Pecha (82. Škoda) -Meduna (79. Chmelík), Demčenko (45. Doksanský), Betyár.