Až v pátém kole poznal Junior Děčín v krajském přeboru hořkost porážky.

Na domácím trávníku podlehl 1:2 Krupce, i když v utkání byl aktivnější a vytvořil si daleko více brankových příležitostí. „Hlavně v první půli jsme zahodili neuvěřitelné šance. Pak nás to mrzelo,“ rozmrzele uvedl trenér Junioru Pavel Horáček.

Domácí na Krupku před pěknou návštěvou vlétli a brankář hostí se musel hodně ohánět. V pěkné šanci se ocitl Betyár, rohový kop Stacha pak na brankové čáře nedokázal usměrnit za čáru hlavičkující Bárta! A překvapivě udeřilo na druhé straně. „Ernekr míč vyrazil před sebe a Valenta koníčkem přeloboval vše, co mu stálo v cestě,“ zklamaně pravil Horáček. Do poločasu však domácí dokázali vyrovnat. „Bárta vystřihl pěkné sólo, jeho střelu Kukla vyrazil a Betyár pohotově dorazil. Věřil jsem, že z kluků spadne nervozita, která na nich byla patrná,“ doufal v obrat děčínský kouč.

Na začátku druhé půle Junior zahodil další obrovskou šanci. „Míra Betyár skvěle prostrčil na Medunu, který ovšem ztroskotal na Kuklovi,“ kroutil hlavou Horáček.

A tak nečekaně udeřila Krupka. „Po rohu se prosadil neobsazený Hricák a Ernekr byl bezmocný. Hosté si počínali velmi zkušeně, my jsme si nedokázali nahrát a jen se náhodně nakopávalo,“ pokračoval Horáček.

Přesto si Junior vytvořil v závěru tři poslední příležitosti. „Po standardní situaci trefil Folprecht brankáře, Bártovu dělovku zastavil krupský obránce na brankové čáře. Další ránu Bárty k tyči pak opět vytěsnil skvělý Kukla, který byl nejlepším hráčem Krupky a hlavně jemu hosté mohou děkovat, že si odvezli tři body,“ vyzdvihl Horáček kvality brankáře Krupky.

Domácí tak poprvé prohráli. Ale můžou si za to sami. „Je to zbytečná porážka, ale zasloužená, pokud zahodíte tolik šancí. Nyní jedeme do Loun. Viděl jsem je hrát v Lovosicích a čeká nás těžký soupeř,“ ví moc dobře trenér Junioru.

FK JUNIOR DĚČÍN - TJ KRUPKA 1:2

Branky: Betyár – Valenta, Hricák. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Zaňka. Diváků: 200. Poločas: 1:1.

Junior: Ernekr - Horáček, Folprecht, Stach, Doksanský - Meduna, Bárta (80 . Klíma), Hloušek, (67.Škoda), Žáček - Murdych (56. Timofij), Betyár