Sousedské derby dopadlo podle předpokladů. Jílové sice kousalo, ovšem favorizovaná Jiskra Modrá vyhrála 3:1 a na čele tabulky má stále osmibodový náskok na druhý Milešov. Jílové zůstává třetí.

Modrá nemohla stále počítat s nemocným Antonínem Čapkem, navíc se v 15. minutě zranil Struha. „Má utržený nehet na palci, bude chybět tak 14 dní,“ uvedl kouč Jiskry Petr Fridrich. Hosté nastoupili bez vykartovaného Knotka a Ondřeje Michla.

Úvod utkání toho moc nenabídl, oba celky se spíše oťukávaly. Hosté byli domácím vyrovnaným soupeřem. „Dokonce si myslím, že jsme v první půli byli lepší. Dokonce nás Barilla dostal do vedení, když se po přiťuknutí Jandy výstavně trefil,“ pochvaloval si kouč hostí Josef Florián. Modrá však o chvíli později vyrovnala, když se po pěkné kombinaci z vápna prosadil Žák. Následoval pak další důležitý faktor utkání. Ze vzájemné strkanice si červenou kartu odnesl domácí Sýkora  a také kapitán Jílové Radek Rangl. „Pro nás to byla daleko větší ztráta. Je to třetí vyloučený hráč za dva týdny a opět velmi zbytečné,“ čertil se Florián.

„Začátek utkání nám nevyšel, dlouho jsme se hledali. Hřiště bylo plné osobních soubojů,“ shrnul první půli kormidelník Modré Petr Fridrich.
Ve druhém dějství se dlouho čekalo na zlomový gól. A dala ho domácí Jiskra. K trestnému kopu se postavil Tomáš Fichtner a jeho rána vymetla všechny pavučiny v Pekařově šibenici. „Fichtner to trefil parádně, bohužel tomu předcházel náš naprosto zbytečný faul,“ posteskl si Florián.
Za tři minuty mohli hosté srovnat, střela Čermáka však jen zazvonila na Chadrabovu tyč. V 83. minutě pak Modrá rozhodla. Hosté otevřeli hru a domácí podnikli protiútok, který zakončil Klínský – 3:1.

„Jsme samozřejmě rádi, že jsme derby zvládli. Dle mého názoru ale samotný fotbal plakal. Hodně se bojovalo a samotná hra nestála za nic. Nyní jedeme na půdu posledního Mojžíře. Dle tabulky jsme jasným favoritem, ale na tamním malém hřišti to nebudeme mít lehké,“ dodal Fridrich.

A jak celé utkání zhodnotil jeho protějšek? „Neměli jsme tu co ztratit, naopak mohli jen získat. Nakonec jsme ale ztratili na další zápas vyloučeného Rangla. Náš výkon nebyl špatný, dle mého názoru byl kaňkou výkon rozhodčích. Máme už tři vyloučené. Proti druhému Milešovu tak budeme opět oslabeni,“ shrnul své dojmy Josef Florián.

FC JISKRA MODRÁ - FK JÍLOVÉ 3:1 (1:1)

Branky: Žák, Fichtner, Klínský – Barilla. Rozhodčí: M. Ipser. ŽK: 5:4. ČK: Sýkora – Rangl. Diváci: 150. Poločas: 1:1.

Jiskra Modrá: Chadraba – Struha (15. Sýkora), Novák, Aug. Čapek, Kosejk – Podolský, Žák – Hoffman, Růžička, Klínský – Fichtner.

FK Jílové: Pekař – Červenka, V. Michl, Rangl, Florián – Čermák, Just, Huček, Kurty – Janda, Barilla (83. Valenta).