Svěřenci Petra Fridricha byli v prvním dějství jednoznačně lepší. Na branku Krále se valil jeden útok za druhým a brzy Jiskru dostal do vedení Fichtner. Na 2:0 zvýšil důrazný J. Kosejk. Po další chybě obrany hostí se na branku řítil opět Tomáš Fichtner a dal Modré již tříbrankové vedení.
„V první půlce kluci soupeře přehrávali. Krom tří branek mohlo padnout daleko více gólů,“ poznamenal trenér Fridrich. Smůlu v zakončení měl agilní Hoffman, který nastřelil i tyčku, neustále pendloval na pravé straně zálohy.

Po přestávce hosté brzy snížili, když se prosadili po přímém kopu. Jiskra pak trochu odpadla. „Pak to už nebylo tak dobré, byla tu řada nepřesností. Bylo to asi tím, že jsme měli náskok a kluci trochu polevili. Naštěstí střídající Sýkora přidal čtvrtou branku a zápas jsme v pohodě dohráli. Soupeř nás ve druhém dějství k větší aktivitě prostě nepřinutil,“ přiznal kouč Modré.

Jiskra tak zdárně odstartovala svou novou sezónu, dle Petra Fridricha se hráči ještě potřebují sehrát. „Ještě to nebylo ono, máme v týmu pár nových tváří, potřebujeme se více sehrát. Trochu to někdy zaskřípalo, ale věřím, že se to bude v budoucnu jen lepšit. Stále bychom chtěli o jednoho hráče posílit, nějaká jednání už vedeme, tak uvidíme, jak to dopadne,“ doplnil lodivod vítězného týmu.

FC JISKRA MODRÁ - TJ HROBCE 4:1

Poločas: 3:0. Branky: Fichtner 2, J. Kosejk, Sýkora. R: Zíma, 150 diváků.
Jiskra: Brejcha – Klínský (75. Konšal), Aug. Čapek, Novák, Černý – Růžička (65. Sýkora), J. Kosejk – Hoffman, Podolský, Fichtner – Ant. Čapek.