Soutěžilo se, podepisovalo a také se sehrálo přátelské utkání. „Akce byla opravdu velice povedená. Naštěstí vyšlo počasí a to bylo nejdůležitější. Akci jsem uspořádali poprvé a tak tam byla i trochu nervozita, jak všechno zvládneme. Díky spolupráci s akademií a kluků z A mužstva, kteří dělali na jednotlivých stanovištích rozhodčí byla akce i hojně navštívena.,“ řekl úvodem člen rady FAŠV Zdeněk Heinzel.

Překvapila návštěva, dorazily čtyři stovky lidí. „Do soutěží se zapojil prakticky každý, bez rozdílu na věk. Body, co soutěžící nasbírali, si v rozhlasové kabině děti vyměnily za reklamní předměty SK Slovan Varnsdorf a nikdo neodešel s prázdnou,“ prozradil Heinzel.

Na řadu pak přišla autogramiáda hráčů SK Slovan Varnsdorf. „Celkem jsme tu měli osm hráčů a asistenta trenéra pana Hradiského. Vytvořila se dlouhá fronta dětiček a dokonce i některé maminky si nechaly od hráčů podepsat různé části těla. Akci chceme určitě za rok zopakovat a ještě vylepšit. Máme zkušenosti z letošní premiéry a víme, co vylepšit, nebo případně doplnit.,“ s úsměvem sdělil Zdeněk Heinzel.

Mnohé asi překvapilo, že se akce nekonala ve Varnsdorfu. „Proč v Rumburku? Na to je jednoduchá odpověď. Je to jakési poděkování rumburské radnici a organizaci SRAS. Město Rumburk naší FAŠV velice fandí a podporuje nás. Ještě nikdy se nám nestalo, že by nás radnice v Rumburku odmítla pomoc, nebo nás nepřijala při žádosti o schůzku. Ve Varnsdorfu je situace bohužel zatím jiná, ale všichni v klubu věříme, že naší prací přesvědčíme i vedení varnsdorfské radnice, že děláme dobrou reklamu i městu Varnsdorf a hlavně pomáháme vychovávat skoro 300 dětí z našich výběžku. Chci poděkovat všem, co se podíleli na organizaci celé akce. Správcům hřiště za výborné připravení sportoviště a všem zúčastněným, co si přišli zasoutěžit.,“ dodal Heinzel.

Na závěr sehráli domácí fotbalisté z I. A třídy přátelský duel s druholigovým Slovanem. Z vítězství 2:0 se nakonec radoval favorit z Varnsdorfu.

Rumburk – Varnsdorf 0:2 Branky: Kotiš, vlastní.

FK Rumburk: Hadar (Hambálek) – Pácha, (Trégr r.92),Šikýř, Mlejnek, Just - Vyskočil (Ryšan), Novák (Rigo r.93), Havel, Jindřich (Stankovič r.92) - Záruba (Šott), Chlada
SK Slovan Varnsdorf: Hroš - Mach, Ginzel, Koblížek, Kulhánek (Zadina) - Kotiš, D.Procházka (Šťastný), Dracul, Matějov - Jarábek, Čemba