Tak tohle nebyla dobrá generálka. V posledním přátelském utkání před startem druhé fotbalové ligy se fotbalisté Slovanu Varnsdorf příliš nepředvedli. Třetiligové České Lípě po malátném výkonu podlehli 1:2.

Trenéra Aleše Křečka musely bolet oči hlavně z prvního poločasu, kdy jeho svěřenci měli do optimálního výkonu hodně daleko. „První dějství kluci pouze „odehráli“. Chovali se tak, aby se jim snad něco nestalo. Soupeř bycl lepší a důraznější a zaslouženě šel do vedení. My jsme nepředvedli prakticky vůbec nic,“ nebral si servítky varnsdorfský lodivod.

Slovan se rozjel až v poslední třetině utkání, dokázal už pouze zkorigovat skóre na 1:2. „Mírně jsem spokojený s polední půlhodinou. Hostům jsme nepůjčili míč, ovšem vyložených šancí jsme si na druhou stranu příliš nevytvořili. Snížili jsme po standardní situaci, kdy se po dorážce prosadil střídající Stehlík,“ dodal Křeček.

Trenér týmu věří

I přes zpackanou generálku zůstává Aleš Křeček optimistou. „Nedokážu si špatný výkon vysvětlit. Kluci už se těší na přírodní trávník a v hlavě se jim honí utkání s Jihlavou. Přeci jen dva měsíce jsme hráli na umělé trávě. Tím nechci hráče omlouvat, soupeř byl lepší a důraznější, prostě jsme hráli špatně. Pevně věřím, že Jihlavu dokážeme v jarní premiéře pořádně potrápit,“ neskládá zbraně.

Marodka se pomalu zmenšuje, vrásky na čele má Aleš Křeček z Radima Breiteho. „Tak stále jsou tam dlouhodbě zranění hráči. Starosti mi dělá Radim Breite. Z banálního zranění, se stal vážnější problém. Radim nemůže ani vyklusávat, má na programu rehabilitace. Radost mám z Davida Procházky a Koblížka. S týmem netrénují, ale postupně zvyšují svou tréninkovou zátěž,“ popisuje stav některých hráčů kormidelník Slovanu.
Jihlava bude pro Varnsdorf těžký oříšek, Aleš Křeček má moravský tým dobře přečtený. Zápas startuje v neděli 6. března. „Jihlavu moc dobře znám, vždyť jsem tam působil. Viděl jsem její poslední přípravné zápasy. Klub se netají postupovými ambicemi, kádr na to rozhodně mají. V útoku hraje velmi dobře Mišanovič, záložník Filip Dort dodává hře Vysočiny myšlenku. Čeká nás těžký soupeř a my se musíme dobře připravit. Máme z Jihlavy respekt, ale do zápasu půjdeme s odhodláním bodovat,“ dodal Aleš Křeček.

SK Slovan Varnsdorf - Arsenal Česká Lípa 1:2 (0:1)

Branky: Stehlík (76.) - Vrabec (23.), Kousal (59.)

Sestava: Porcal - Ježdík, Pimpara, Ginzel (46. Stehlík), Hozda - Jakobovský, Kotiš, Rudnytskyy (59. Mach), Chod (78. Drakul), Jordák (59. Kulhánek) - J.Procházka (59. Klavík).