Ani ve 14. kole nebyl kádr Vilémova příliš kompletní. „Opět jsme tak trochu lepili sestavu. Se sebezapřením nastoupil Jirchář Dvořák, Dobeš či Kopřiva. Z Varnsdorfu naopak přišli pomoci Pavlo Rudnytskyy a Radim Breite. Oba byli ve hře znát,” vysvětloval manažer Vilémova Libor Sklenář.

V prvním poločase se hrál pěkný a vyrovnaný fotbal, více šancí však měli domácí. Po osmi minutách protáhl brankáře Kučeru z trestného kopu Hyka. Následně Rudnytskyy nepochodil se svou dělovkou, ale v 19. minutě už se Vilémov radoval. Rudnytskyy si naběhl na krásný Hykův pas. Rudnytskyy pak nesobecky ještě našel Dvořáka, který dorazil míč do prázdné branky Motorletu - 1:0. Další šance se pak neujali. „V prvním dějství byl k vidění velmi kvalitní fotbal, my jsme měli více šancí, ovšem Motorlet hrál otevřenou a vyrovnanou partii,” ohodnotil první půli vilémovský manažer.

Po změně stran však spustili domácí nevídaný brankostroj. Vše načal z trestného kopu po minutě hry Hyka - 2:0. V 59. minutě si na Očipkův centr naskočil Kopřiva a jeho hlavička zapadla k tyči - 3:0. O pět minut později napřáhl z uctivé vzdálenosti Radim Breite a Kučera za míčem plachtil marně - 4:0. Na zdecimované hosty se valil jeden útok za druhým. Jeden takový mazácky lobem zakončil Kopřiva - 5:0. Šestou branku si individuálně připravil Breite, který unikl obráncům, obešel brankáře a zakončil do prázdné branky - 6:0. Poslední hřebíček do rakve si Motorlet zatloukl sám, když si jeho obránce srazil do vlastní sítě nahrávku střídající Čudy na Dvořáka.

„Fantastická půlhodina ve druhé půli pobavila nejen diváky, kterých se opět sešlo za chladného počasí víc než dost. Výstavní branky, skvělé kombinační akce, nezáludný, pro oko diváka ladící fotbal z obou stran a báječná atmosféra po celé utkání na vilémovském stadionu. Po skončení utkání přišla obrovská děkovačka, jakou Vilémov zažil naposledy při postupu do divize, tentokráte to bylo především díky skvělým fotbalovým kouskům, pro které se na fotbal chodí. Hold domácím vzdali i hráči a funkcionáři hostů, kteří ani v nejmenším nepočítali s takovým přídělem, ale slova jejich uznání na celkovou atmosféru zápasu domácí funkcionáře velice potěšila,” neskrýval Sklenář velkou radost.

V posledním utkání na podzim se Vilémov představí na půdě FK Litol.

SK STAP TRATEC VILÉMOV - MOTORLET PRAHA 7:0


Branky: 59. a 65. Kopřiva, 64. a 69. Breite, 19. Dvořák, 46. Hyka, 76. vlastní. Rozhodčí: Svatík. ŽK: 0:2. Diváci: 300. Poločas: 1:0.

Vilémov: Vaňák - Hyka, Šmalcl, Jirchář (75. Čuda), Kopřiva - Breite, Dobeš, Očipka, Buryánek (80. Zachariáš) - Rudnytskyy, Dvořák.