F otbalisté SK Březiny vyhráli zimní fotbalový turnaj Elecom Cup. V posledním kole v přímé bitvě o první místo porazili Českou Kamenici 4:2 a bez ztráty bodu si odvezli pohár za celkové prvenství.

SK Březiny – Česká Kamenice 4:2 (3:1) B: Vlasák, Drahoňovský, Wenzel, Majer – J. Šimek, T. Marek

V boji o první místo rozhodl budoucí vítěz v poločase. „V prvním dějství jsme byli lepší, po přestávce jako bychom polevili a soupeř v závěru snížil na konečných 4:2. Výsledkově nám turnaj vyšel, herně tam byly mezery. Do utkání jsme šli z tvrdého a fyzického tréninku a na výkonech to bylo znát,“ svěřil se kormidelník Březin Vladimír Puncman. Trenér České Kamenice Josef Rákosník žehral na oslabenou sestavu. „V první půli jsme nebyli kompletní a soupeř toho využil. Po změně stran jsme sestavu doplnili a soupeře potrápili. S turnajem jsme spokojeni, jak herně, tak výsledkově,“ nechal se slyšet trenér druhého celku.

Benešov n. P. – V. Březno 1:1 (0:1) B: Pop

Fotbalisté Benešova nad Ploučnicí potřebovali nerozhodný výsledek k bronzové příčce. Nakonec se jim to podařilo, přesto vůdce benešovské lavičky Miroslav Kougl podle průběhu zápasu raději bral vítězství. „Dělba bodů nám stačila k třetí příčce. První půli jsme prospali, po změně stran kluci na hřišti předvedli lepší fotbal. Vyrovnali jsme a dalších šest vyložených šancí jsme zahodili. Turnaj splnil očekávání, hráli jsme tu už asi počtvrté. Jelikož v Benešově nemáme umělou trávu, tady nám to hodně vyhovovalo,“ sdělil Deníku.

Union Děčín – Libouchec 0:3

Union Děčín bojoval o páté místo, bohužel marně. Oslabený děčínský celek na favorita nestačil. „Celý turnaj nás zužovala zranění a nemoci. V posledním duelu mi chybělo šest lidí, mladí kluci se nechali dostat pod tlak a soupeř vyhrál zaslouženě,“ konstatoval trenér Unionu Michal Mitro.

konečná tabulka Elecom Cupu:
1. SK Březiny 5 0 0 22:8 15
2. Č. Kamenice 4 0 1 14:6  12
3. Benešov n. P. 2 1 2  8:9 7
4. V. Březno 1 1 3  8:11 4
5. Libouchec 1 0 4  6:11 3
6. Union Děčín 1 0 4 6:18 3