„Stále nám chyběl Kurel a Zachariáš. Navíc pracovní povinnosti nepustily do utkání Pepu Hyku. Naštěstí k nám z FK Varnsdorf dorazilo duo Matěj Kotiš a Jarda Jordák. Oba nám výraznou měrou pomohli k vítězství,“ pochvaloval si manažer Vilémova Libor Sklenář.

Hosté přijeli s mladým kádrem, v základu se představil pouze zkušenější Jindráček, který odehrál jen jeden poločas. V prvních minutách branku hostů ohrožoval hlavně Jordák, gól nenaznamenal. V 26. minutě Vavroušek skvělou hlavičkou donutil teplického brankáře k výbornému zákroku. „Radovali jsme se v 37. minutě. Akci založil přesným pasem Kotiš, Jordák předložil Buryánkovi a ten nás lehce dostal do vedení,“ popisoval Sklenář gólový moment.

Úvod druhého dějství vyšel domácím náramně. „Osm minut po změně stran se do centru Buryánka hlavou skvěle položil Vavroušek a dal nám náskok dvou gólů,“ pokračoval vilémovský manažer. Hosté mohli snížit v 62. minutě, trestný kop Šragy ale Vaňák skvěle vytěsnil na rohový kop. A když se už ani jeden útok nedokázal prosadit, připsal si Vilémov třetí vítězství v probíhající sezóně. „Diváci se fotbalem bavili, viděli jsme kvalitní utkání. Hosté hráli dobře, nesluší jim zatím nelichotivé postavení v tabulce. My jsme dle mého názoru sehráli zatím nejlepší podzimní utkání,“ dodal Sklenář.

Ze třech bodů měl radost i trenér Vilémova Milan Suchomel. „Byl to velice těžký soupeř, který má ve svém mužstvu to nejlepší, co projde od elévů až k juniorce. Naši hráči však podali konečně po celý zápas výborný výkon, za což je musím pochválit a nakonec jsme bez problémů dotáhli vedení s nulou na kontě, až do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Vlasjuka. Co se týče všech tří delegovaných sudích, zaslouží za svůj výkon opět absolutorium, protože pískali naprostou rovinu a tak si to představujeme a tak to má být,“ pronesl vilémovský kouč.

Druhý Vilémov se v dalším kole představí na půdě osmého celku divize – FC Přední Kopanina.

SK STAP TRATEC VILÉMOV - FK TEPLICE B 2:0

Branky: Buryánek, Vavroušek. Rozhodčí: Vlasjuk ŽK: 0:5. Diváci: 410. Poločas: 1:0.
Vilémov: Vaňák – Jirchář, Šmalcl, Kopřiva, Buryánek – Vavroušek (66. Nagy), Dobeš (60. Winzig), Kotiš, Buryánek, Očipka – Jordák, Dvořák (86. Rein)