Trenér Zdenko Frťala udělal v sestavě dvě změny. Zraněného Macha nahradil na kraji obrany Tvaroha, do zálohy se vrátil kapitán Kotiš.

Domácí si lepší úvod nemohli přát. Opavský Partyš po pár vteřinách hry zahrál ve vápně rukou. Následovala penalta, kterou nekompromisně proměnil navrátilec do sestavy Matěj Kotiš – 1:0. Hosté zahrozili v 8. minutě. Skvělou ránu Partyše vytěsnil Porcal konečky prstů na roh. O čtyři minuty později Porcal smolně trefil Krčmaříka, ten pak z úhlu netrefil prázdnou branku. Pak však přišel další důležitý okamžik. Opavský brankář Květon srazil domácího Volfa a sudí Bílek nařídil druhý pokutový kop. Ten opět proměnil Matěj Kotiš – 2:0. Varnsdorf si vedení hlídal, ve 33. minutě nevyužili závaru před opavskou brankou jak Rudnytskyy, tak Dobrovolný. Pak se opět ukázal domácí brankář Porcal, když skvěle vyrazil další parádní Partyšovu ránu.

Ve druhém poločase si Varnsdorf hlídal svůj dvoubrankový náskok. Hosté se sice snažili, ale pozorná obrana v čele s Porcalem pracovala velmi dobře.
V 76. minutě měl Matěj Kotiš na kopačce hattrick. Místo střely však v jasné pozici ještě zasekl míč a nahrál Rudnytskyymu. Ten už ale kulatý nesmysl špatně zpracoval a záhy i špatně vystřelil. Pak ještě domácí fanoušky vystrašil Porcal, ale čisté konto nakonec udržel.

Domácí tak dosáhli na jedenáctou výhru v sezóně, a v tabulce tak poskočili na páté místo.

Varnsdorfský kouč Zdenko Frťala si tří bodů velmi cenil. „Zápas se pro nás vyvíjel dobře, po dvaceti minutách jsme vedli 2:0. Byl to zápas, kde se hrálo nahoru a dolů. Opava prokázala svou kvalitu a bojovala až do konce. Pro Matěje Kotiše určitě nebylo lehké proměnit obě penalty. Ale jsem rád, že to zvládl a my máme tři body," pronesl Frťala.

Už ve středu bude hrát Varnsdorf v další dohrávce proti HFK Olomouc. "Samozřejmě bychom náš domácí blok zakončili třetím vítězstvím. Ale nebude to lehké, čeká nás další těžký soupeře," dodal varnsdorfský lodivod.

FK VARNSDORF - SFC OPAVA 2:0 (2:0)

Branky: 2. a 18. Kotiš (obě z PK). R: Bílek – Zeman, Ratajová. ŽK: Kouřil, Cana, Tvaroha – Květon, Potočný, Kostelný, Sedláček, Zapletal. 
Diváci: 820.

Varnsdorf: Porcal – Tvaroha, Jakobovský, Kouřil, Dobrovolný – Breite (67. Martan), Kotiš, Cana, Rudnytskyy – Schubert (80. Hikspoors) – Volf (71. Zieris).