Hitem bude přímý boj o první místo v I.A třídě. První Modrá doma v neděli od 17.00 hostí druhé Jílové. Jedná se vlastně o městské derby, Modrá je totiž místní částí Jílového! „Bude to klíčové utkání. Do konce zbývají tři kola. Pokud vyhrajeme, uděláme velký krok k prvnímu místu. Očekávám vyrovnané utkání, něco podobného jako na podzim," přiznal trenér Modré Josef Rákosník.

První vzájemný zápas skončil v Jílovém bez branek, penalty tehdy lépe zvládla Modrá. „Určitě to bude klíčové. Pokud prohrajeme, už Modrou těžko doženeme. V případě výhry to zase budeme mít blízko. Ale kdyby se nám to nepodařilo, svět se nezboří," pravil s úsměvem kouč Jílového Ondřej Barilla.

„Pokud nepočítám dlouhodobě zraněné, měli bychom být kompletní," zdůraznil Rákosník. „Rozhodně nebude Bílek a Michal Horyna. Dlouhodobě mimo jsou Červenka s Farkašem. Otazník visí nad Feledim a Kurtym. Ale máme široký kádr, na to se nesmíme vymlouvat," má jasno Ondřej Barilla.

Parádní derby bude k vidění také ve Výběžku. V rámci I.B třídy přivítá v sobotu od 13.30 třetí Jiříkov pátý Šluknov. „Moc se těšíme, máme soupeři co vracet. Na podzim jsme tam zbytečně prohráli 2:3. Čekáme, že přijde hodně lidí. Pro nás jsou zápasy se Šluknovem těmi nejdůležitějšími v sezóně. Měli bychom být takřka kompletní," hlásí jiříkovský fotbalista Jan Turiščev. Spartak bude spoléhat hlavně na ostrostřelce Kryštofa Nováka.

Na jaře dobře hrající Šluknov se v posledních dvou zápasech zasekl. „Na derby se těšíme. Chybět bude Hajduk a také Svoboda. Šanci dostanou mladí, ať si také vyzkouší náročný zápas," stručně pravil trenér Šluknova Aleš Gall.

Šlágr bude k vidění v rámci okresního přeboru. První Dobkovice (57 bodů) přivítají v sobotu od 17.00 druhé Březiny (52 bodů).

„Očekávám útočné utkání jako na podzim. Pokud vyhrajeme, máme jisté prvenství. Pokud ne, stále budeme mít náskok. Měli bychom být kompletní," pravil dobkovický trenér Zdeněk Štol. Na podzim se zrodila remíza 4:4, na penalty tehdy slavily Dobkovice.

„Chceme vyhrát a ještě se pokusit celou soutěž vyhrát. Myslím si, že padne hodně branek. Bude to jistě zdravě vyhecované, kluci se mezi sebou znají," doplnil kouč Březin Tomáš Kyral.