Na dráze v Račicích se utkali závodníci a závodnice všech věkových kategorií od benjamínků po dospělé na tratích 500 a 1000 m (dorost – dospělí). U nejmladších nadějí nahradily kilometr vytrvalostní závody na 2 a 3 km.

Jak se již ukázalo při prvním závodě v Ústí n. L., prapor děčínské kanoistiky letos drží nahoře především děvčata. Všech 7 získaných medailí patří krásnější polovině týmu.

Opět výborně zajela Lenka Hrochová, která ze čtyř startů (K1, K2 500 1 km) prohrála pouze jednou v singlu na 1km, kde podlehla mistryni Evropy 2005 A. Adamové vracející se po roční zdravotní přestávce.

Překvapivě skvěle se letos daří Andree Rothmeierové. Své tři starty mezi žačkami proměnila ve dvě zlaté (K1, K2 500) a jednu stříbrnou medaili (K1 3 km) a mohla by se stát důstojnou nástupkyní úspěšných reprezentantek L. Hrochové a M. Víchové.

V mužských kategoriích chyběl kousek k medaili z obou deblů J. Charvátovi s J. Obermannem na čtvrtých místech jak na kilometru, tak na pětistovce. To že letos bude patřit do širší juniorské špičky znovu potvrdil T. Němec 4. a 5. místem na obou deblech a 8. příčkou ze singla na kilometru. Ačkoliv je letos první rok v juniorské kategorii, stále zůstává ve hře o reprezentační dres pro ME.

Pěkné výkony ve druhé polovině finále, nebo na čele finále B předvedli i T. Duda, O. Andrš, M. Bílá, V. Kučera a B. Lisachenko.

Ve stejném termínu jako ČP proběhlo v italském Miláně ME dospělých. V posádce mladého ženského čtyřkajaku (3 děvčata jsou letošní nebo loňské juniorky a čtvrté je jen málo přes 20) se představila i Martina Víchová. Na 500 m ještě jejich výkonnost nestačí na nejlepší a tak se jejich cesta zastavila v semifinále, daleko od vysněného 3.místa zajišťujícího start v Pekingu. Dojem z pětistovky si děvčata napravila ne neolympijském kilometru, kde jim zlepšený výkon a trochu slabší konkurence zajistila pěkné 5. místo.

Přehled výsledků

TJ Kajak Děčín

1. místo: K1 ženy 500 – Lenka Hrochová, K1 žačky 500 – Andrea Rothmeierová, K2 ženy 500 – Lenka Hrochová, Klára Ballová, K2 ženy 1 km– Lenka Hrochová – Klára Ballová. K2 žačky 500 – Andrea Rothmeierová, Eliška Kučerová
2. místo: K1 ženy 1 km – L.Hrochová. K1 žačky 3 km – A. Rothmeierová. 4. místo: K2 muži 500 – J. Obermann, J. Charvát. K2 muži 1 km – J. Obermann, J. Charvát. K1 jun 3 km – T. Němec. K2 jun 500 – T. Němec, V. Kostkan. 5. místo: K2 ženy 1 km – A. Dufková, M. Fridrychová. K2 jun 1 km – T. Němec, V. Kostkan. 6. místo: K2 muži 500 – T. Duda , P. Škála.